UniLogo 3 Krok drugi

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

Materiał językowy znajdujący się w tym zeszycie zawiera głoskę /r/ w następujących połączeniach: /pr/, /br/, /mr/, /tr/, /dr/, /kr/, /gr/, /chr/, /sr/, /zr/, /śr/, /źr/, /szr/, /żr/. Dla każdego z tych połączeń opracowano karty pracy pozwalające na użycie go w wyrazie, wyrażeniu dwuwyrazowym, zdaniu i tekście (wierszu). Znajdują się tu również zagadki, które użyte z wybranymi wyrazami w obrazkach mogą stanowić przyjemną formę utrwalania poprawnej artykulacji głoski /r/ po wyżej wymienionych spółgłoskach. Zadania i ćwiczenia zawarte w tym zeszycie mają na celu nie tylko wspomaganie u dzieci poprawnej artykulacji, ale także stymulowanie i kształtowanie u nich funkcji percepcyjno-motorycznych, integrowanie funkcji wzrokowej i kinestetyczno-ruchowej oraz poszerzanie zasobu słownictwa i wiedzy ogólnej o świecie.

W zeszycie znajduje się w sumie 58 kart pracy (16 kart pracy na etap terapii: WYRAZ, 19 kart na etap terapii: WYRAŻENIE DWUWYRAZOWE, 7 kart pracy na etap terapii: ZDANIE, 16 kart pracy i wierszy na etap terapii tekst: WIERSZE I WIERSZYKI) i 50 zagadek przeznaczonych do utrwalania i automatyzacji poprawnej wymowy głoski /r/ po spółgłoskach.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90280377-unilogo-3-krok-pierwszy

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90280377-unilogo-3-krok-pierwszy