Kapitan Kirb

Cykl: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego (tom 10)
Wydawnictwo: Ongrys
komiksy
skun

Tytułowy Kapitan Kirb jest angielskim korsarzem tropiącym i niszczącym hiszpańskie statki. Jego głównym celem jest jednak hiszpański korsarz Don Gonzales de Alcazario, odpowiedzialny za śmierć ojca Kirba. W końcu dojdzie między nimi do nieuniknionej konfrontacji. "Kapitan Kirb" to klasyczny komiks przygodowy, który był pierwotnie drukowany w latach 1966-67 w postaci pasków na łamach...

"Kapitan Kirb" to klasyczny komiks przygodowy, który był pierwotnie drukowany w latach 1966-67 w postaci pasków na łamach "Dziennika Wieczornego". Na potrzeby tego wydania został przerobiony na wersję z dymkami. Poza komiksem w tym albumie zamieszczono także komplet szkiców do "Kapitana Kirba" - dzięki temu można zobaczyć w jaki sposób Jerzy Wróblewski przygotowywał te paski i planował całą historię.

źródło opisu: ongrys.pl

źródło okładki: ongrys.pl