Ja i mój świat 2 Podręcznik Część 2

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

Ja i mój świat 2. Etap wyrazu. Podręcznik część 1, Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - opis produktu: Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika...

Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Magdalena Sowińska, Aleksandra Szakiewicz, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Podręcznik `Ja i mój świat 2` został przygotowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i autyzmem. Uwzględnia specyfikę ich sposobu uczenia się i pomaga w harmonijnym, całościowym rozwoju. Treści zawarte w podręczniku pozwalają na systematyczne i planowe pogłębienie wiedzy przyrodniczej i społecznej. Tematy rozdziałów w większości są zbieżne z tematami z pierwszej części serii, prezentują jednak poszerzoną wiedzę i uczą nowych umiejętności. Atrakcyjne zdjęcia i ilustracje są materiałem wyjściowym do zapoznania się z pojęciami danego tematu. Obok fotografii i obrazków umieszczono krótkie czytanki i wierszyki oraz pytania pomocnicze dla nauczyciela.

Publikację przygotowano z myślą o uczniach o zróżnicowanych umiejętnościach, zarówno uczniach bazujących głównie na materiale obrazkowym, jak i tych, którzy potrafią operować wiedzą ogólną i mają dobre rozumienie mowy. Nauczyciel sam decyduje, w jakim zakresie może wykorzystać treści zawarte w podręczniku w pracy z konkretnym uczniem.

`Ja i mój świat 2` wprowadza uczniów w świat czytania, zarówno metodą globalną, jak i syntetyczno-analityczną. Celem podręcznika jest kształcenie nowej umiejętności - rozpoznawania etykiet wyrazów. Materiałem pomocniczym w treningu czytania są ćwiczenia kształtujące umiejętność sylabizowania: dzielenie wyrazów na sylaby oraz zapis tekstów czytanek i wierszy z wyróżnieniem sylab.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/ja-i-moj-swiat-2-etap-wyrazu-a/?m=1/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/ja-i-moj-swiat-2-etap-wyrazu-a/?m=1/