Uczenie się przez zmysły

Wydawnictwo: Harmonia
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

"Uczenie się przez zmysły" to książka adresowana zarówno do terapeutów, jak i rodziców. W przystępny sposób opisuje wpływ układów zmysłów na funkcjonowanie układu nerwowego. Wzajemne powiązania tych systemów determinują wzrost i rozwój, zdolność uczenia się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale i codziennych umiejętności, a także relacje społeczne oraz równowagę między ciałem i umysłem.

Książka zawiera następujące treści:

- omówienie teorii integracji sensorycznej (SI), czyli zwięzłe i przystępne opisy sposobu, w jaki mózg, układ nerwowy i układy zmysłów współpracują ze sobą,
- analizy przypadków dzieci z różnego typu problemami, wraz z opisem wpływu deficytów na umiejętność budowania relacji społecznych, wyniki w nauce, sprawność fizyczną i zdolności manualne, w tym pisanie,
- wskazówki dla rodziców, pracowników szkoły i służby zdrowia oraz odpowiedzi na często zadawane pytania,
- praktyczne porady na temat diagnozowania dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz terapii integracji sensorycznej u dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnych intelektualnie i nadpobudliwych psychoruchowo.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/uczenie-sie-przez-zmysly/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/uczenie-sie-przez-zmysly/

Monika | 2017-06-28
Przeczytana: czerwiec 2017

"Uczenie się przez zmysły", to książka opisująca problem zaburzeń integracji sensorycznej. W prosty i przejrzysty sposób opisuje objawy zaburzeń, dotyczące układów zmysłów. Jest to pozycja kierowana do terapeutów SI, nauczycieli i rodziców. Zawiera wskazówki i odpowiedzi na często zadawane pytania, a także porady dotyczące diagnozowania.
Polecam dla każdego, kto pracuje z dziećmi oraz dla rodziców.

katasza | 2017-08-14
Na półkach: 2017 rok