Funkcjonowanie osobiste i społeczne Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną Zima

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

Funkcjonowanie osobiste i społeczne. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Teczka 2: ZIMA to propozycja pomocy dydaktycznej dla nauczycieli, pedagogów i terapeutów pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się. Karty mogą być wykorzystywane przez rodziców do pracy z dziećmi w domu w celu podtrzymania ciągłości procesu edukacyjnego, a także jako urozmaicenie codziennych zajęć. Zarówno układ, jak i treść ćwiczeń odpowiadają rozkładowi materiału nauczania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i są zgodne z podstawą programową MEN z 23 grudnia 2008 roku.

W serii Funkcjonowanie osobiste i społeczne. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną znajdują się także:
Teczka 1: JESIEŃ,
Teczka 3: WIOSNA,
Teczka 4: LATO.

Teczka 2: ZIMA zawiera ćwiczenia tematyczne dotyczące:
• ważnych świąt przypadających na okres zimy,
• cech charakterystycznych zimy,
• odpowiedniego ubioru,
• członków rodziny,
• zwierząt i ptaków w okresie zimy,
• bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych.