83-922422-0-3
zabawa literacka

Niewątpliwa przyjemność z czytania dla dużych i małych, dla dorosłych i dla dzieci! Zabawa literacka ilustrowana rozpoznawalną kreską Edwarda Lutczyna! Książka pozornie dla dzieci, aluzja literacka do popularnego wiersza Brzechwy 'Na tapczanie siedzi leń'. Tu na tapczanie zasiada cała menażeria zwierzątek, będących nośnikiem ludzkich cech i pretekstem do wyśmiania sytuacji z życia społecznego, politycznego, rodzinnego, moralnego... Książka ponadpokoleniowa, do wspólnego czytania, odwołująca się do wzorców najlepszej literatury dla dzieci, oparta na melodyjnym rytmie i rymie wpadającym w ucho. Czarno-białe ilustracje Lutczyna przywołują wspomnienia książek z dzieciństwa, odwołują się do naszych sentymentów i tęsknoty za książką, która wędrowałaby z rąk do rąk.

Zylia | 2018-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2018