Ekonomia życia. Od baseballu do akcji afirmatywnej i imigracji, czyli w jaki sposób sprawy realnego świata wpływają na nasze codzienne życie

Tłumaczenie: Anna Żak
Wydawnictwo: Onepress
The Economics of Life: From Baseball to Affirmative Action to Immigration, How Real-World Issues Affect Our Everyday Life
biznes, finanse

- Porażka Unii Europejskiej: przerost biurokracji i prawdziwe koszty wprowadzenia euro - Rozwarstwienie zarobków: eldorado dyrektorów i prezesów kontra niskie dochody emerytów - Drogie paliwa: jak polityka Stanów Zjednoczonych wpływa na ceny ropy naftowej Autor porusza także inne palące problemy społeczne i gospodarcze, takie jak: legalizacja narkotyków, tolerancja dla sekt religijnych,...

- Drogie paliwa: jak polityka Stanów Zjednoczonych wpływa na ceny ropy naftowej

Autor porusza także inne palące problemy społeczne i gospodarcze, takie jak: legalizacja narkotyków, tolerancja dla sekt religijnych, liniowy podatek dochodowy, zaostrzanie kar za groźne przestępstwa, handel zagraniczny wolny od ceł, "ustawianie" giełdy przez polityków, zalanie rynków towarami z Trzeciego Świata, dyskryminacja mniejszości narodowych czy równouprawnienie kobiet na rynku pracy.

W książce poruszono kwestie takie, jak:

- Idea taniego państwa
- Płatne uczelnie