Beowulf

Wydawnictwo: Faber and Faber
angielski

Beowulf is the longest and finest literary work to have come down to us from Anglo-Saxon times, and one of the world&s greatest epic poems. Set in the half-legendary, half historical Scandinavian past, it tells the story of the hero Beowulf.

Cinnamon | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

Piękna podróż w czasie do czasów honorowych mężczyzn, skarbów, potworów i smoków i początków chrześcijaństwa, które jeszcze jednak nie do końca wypleniło pogańskie obyczaje. Urokliwa, tajemnicza, piękna. Muszę zobaczyć ekranizację, chociaż podobno film niedokładnie pokrywa się z utworem.

GiselleAbby | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Literatura staroangielska. Część czyta się łatwiej, część trudniej. Całość jest wspaniałą opowieścią o czasach herosów, skarbów i smoków.

magda | 2010-05-27

as soon as you get used to the language it keeps getting better. Very dark picture of dark ages...

Hania Gałczyńska | 2010-08-27

demanding but quite pleasurable read ;)

prochowiec | 2016-10-08
Kinga | 2016-07-13