Epopeja legionowa

Wydawnictwo: Muzeum Niepodległości w Warszawie
historia
arnoldlayne

Publikacja oparta na materiale źródłowym zawiera szczegółowy opis funkcjonowania Legionów Polskich; utworzenie i początki formacji (1914 r.), kalendarium działań wojennych, życie codzienne i religijne, okopy i osiedla legionowe, sztuka legionowa, pieśni legionowe, rozrywki, medycyna czasu wojny, kryzys przysięgowy, obozy w Galicji i na Węgrzech. Zawiera obraz działań Naczelnego Komitetu Narodowego, organizacji społecznych, Straży Obywatelskiej, Tymczasowej Rady Stanu, Rady Regencyjnej, Polskiej Organizacji Wojskowej. Podaje przykłady wykorzystania tematów legionowych we współczesnej edukacji szkolnej, służące kształtowaniu postaw obywatelskich i patriotycznych młodzieży.

źródło opisu: http://muzeum-niepodleglosci.pl/

źródło okładki: http://muzeum-niepodleglosci.pl/