Otwarta arena. Spór o corridę de toros w Hiszpanii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Inne
Suerte

Książka ukazuje corridę de toros - hiszpańską tradycję, w szerokim kontekście społeczno-kulturowym. Autorka przybliża toczący się od lat w hiszpańskim społeczeństwie dyskurs publiczny wokół widowisk tauromachicznych. W publikacji przedstawiono narrację, którą posługują się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy corridy de toros, osadzoną w kontekście politycznym, społecznym i kulturowym. Dla polskiego czytelnika interesujący może być nie tylko sam opis kontrowersyjnej tradycji, ale również kierunki, w których owa tradycja ewoluuje. Praca jest efektem wieloletnich badań terenowych oraz wnikliwej analizy hiszpańskiej prasy.

źródło opisu: www.press.amu.edu.pl

źródło okładki: www.press.amu.edu.pl