Madame_Mozart

W najsłynniejszej powieści Prusa, Lalka, wśród licznych postaci występują dwaj naukowcy: Geist i Ochocki, których osobowością i koncepcjami zafascynowany jest Wokulski. Niedługo po Lalce Prus napisał opowiadanie Sen. Jego bohater, student IV roku medycyny, pod wpływem choroby i wysokiej gorączki, zapada w sen, a właściwie doświadcza wręcz śmierci klinicznej. Senna wizja jest intensywna i sugestywna; na zawsze zmienia życie studenta. Pod względem klimatu i maestrii narracyjnej opowiadanie Sen zestawić można z "Opowieścią wigilijną" Dickensa.

źródło opisu: http://www.chmuraczytania.pl/showbook.php?id=32#wiecej

źródło okładki: http://www.chmuraczytania.pl/showbook.php?id=32