Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 2)
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
9788328208261
eunice

DISNEY ZŁOTA KOLEKCJA BAJEK to wyjątkowe wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji. Autorką tekstów jest Małgorzata Strzałkowska.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Kiti | 2016-09-18

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to kolejna bajka z kioskowej Złotej kolekcji bajek, którą zna niemal każdy. W wykonaniu Małgorzaty Strzałkowskiej przybiera inny wymiar, gdyż napisana została wierszem.

Fabuła jest wszystkim znana. Zła macocha nie chciała, by Śnieżka była od niej piękniejsza. Pewnego dnia wysłała mężczyznę do lasu, który miał ją zabić, on jednak się na to nie zdecydował. Królewna zamieszkała z krasnoludkami, następnie została otruta zatrutym jabłkiem. Ze snu wybudził ją królewicz i żyli długo i szczęśliwie.

Pierwszy tom serii, czyli ,,Król Lew" został napisany normalnym, prostym tekstem. Zdziwiłam się więc, że ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" została napisana wierszem. Sądziłam, że cała seria będzie jednolita. W niczym nie przeszkadza to jednak w lekturze tej krótkiej bajki. Wersja jest nieco inna, niż ta znana mi od lat, jednak nie można odmówić Małgorzacie Strzałkowskiej prostego stylu, przeznaczonego dla najmłodszych czytelników.

,,Królewna...

Anna Parzychowska | 2018-03-27