Opór kulturowy- między teorią a praktykami społecznymi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe KATEDRA
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

LoboBathory | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Po pierwsze, wreszcie znalazłam kogoś, kto pisze bardzo podobnie do mnie (długie zdania, chybotliwe konstrukcje gramatyczne, niekończące się akapity) i wiem już, jakie to męczące dla czytelnika. Obiecuję poprawę.

Po drugie, jestem pod wrażeniem erudycji autora. Z łatwością przesuwa się pomiędzy teoriami związanymi z kategorią oporu (i generalnie marksizmem) oraz faktami społecznymi i kulturowymi, które je ilustrują. W tym miejscu uwaga, że to książka dla zaawansowanych i jeśli nie wiesz, kim jest Gramsci, nie ma sensu zaczynać lektury. Minimalne zaplecze jest tu konieczne.

Po trzecie, to ten typ książki, który lubię najbardziej, czyli taki, który zostawia mnie z listą kolejnych lektur. Bibliografia jest imponująca, a i tak mam wrażenie, że autor mocno się ograniczał, żeby nie spełznąć na manowce dygresji.

Po czwarte, jest to książka bardzo ważna i potrzebna w kontekście rozwoju polskiego kulturoznawstwa i powinna stanowić pozycję obowiązkową dla studentów (chociaż może nie...

MrsIndecent | 2017-12-04
Piotr | 2017-08-20