Duchy Wojny : W Koszarach Pod Szczytami Alp

Cykl: Dziennik Żołnierski 1942-1944 (tom 1)
Wydawnictwo: Śląsk
Galfryd

Książka rozpoczyna tryptyk powieściowy „Duchy wojny”. Napisany w formie żołnierskiego dziennika jest próbą zobrazowania przeżyć i bolesnych doświadczeń Górnoślązaków wcielonych podczas drugiej wojny światowej w szeregi Wermachtu. Autor – syn jednego z takich żołnierzy – na podstawie opowieści rodzinnych, relacji ocalałych osób, listów, wspomnień i dostępnych opracowań historycznych, dokonał rekonstrukcji 667 dni wojennych, ukazujących los prostych ludzi wplątanych w machinę totalnej wojny.

źródło opisu: http://www.slaskwn.com.pl/sklep/?s__karta.id__498

źródło okładki: http://www.slaskwn.com.pl/sklep/?s__karta.id__498