Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu

Niepublikowana dotychczas spowiedź generała Kiszczaka. W tej książce zebrano o wiele więcej dokumentów, niż IPN znalazł w tak zwanej „szafie Kiszczaka”. W efekcie niemal 20-letniej znajomości Jerzego Diatłowickiego z generałem Czesławem Kiszczakiem, były szef MSW dopuścił autora nie tylko do swego prywatnego domowego archiwum, ale także zwierzał mu się z sekretów swojego życia – przekazując...

Niepublikowana dotychczas spowiedź generała Kiszczaka.

W tej książce zebrano o wiele więcej dokumentów, niż IPN znalazł w tak zwanej „szafie Kiszczaka”. W efekcie niemal 20-letniej znajomości Jerzego Diatłowickiego z generałem Czesławem Kiszczakiem, były szef MSW dopuścił autora nie tylko do swego prywatnego domowego archiwum, ale także zwierzał mu się z sekretów swojego życia – przekazując ogromną liczbę nieznanych i sensacyjnych informacji na temat najnowszej historii Polski.
W książce przedstawione są skomplikowane relacje szefa MSW z generałem Jaruzelskim. Poznajemy kulisy: wydarzeń grudnia 70., przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego, a później spotkań w Magdalence i obrad Okrągłego Stołu.
Kiszczak opowiada również o ludziach, których poznał w czasie swojej kariery: marszałku Rokossowskim, szefach wszechwładnej wojskowej bezpieki m.in. Dymitrze Wozniesieńskim oraz Ignacym Krzemieniu oraz wielu innych. Poznajemy także szczegóły planowanego przez MSW zamachu na Adama Michnika i różne sekrety partyjnych towarzyszy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Agnieszka1985 | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Książka słaba. Zawarta w opisie obietnica ujawnienia "ogromnej liczby nieznanych i sensacyjnych informacji na temat najnowszej historii Polski" nie została spełniona. Niestety widać, że autor nie odważył się drążyć niektórych tematów i zadawac trudnych pytań. Na niektóre z pytań J. Diatłowickiego Kiszczak wprost odmawia odpowiedzi, inne pomija milczeniem.

W mojej opinii widać, że autor był znajomym Cz. Kiszczaka i starał się tak napisać książkę, by poprawić wizerunek Kiszczaka w oczach opinii publicznej.

Piwcok | 2017-09-10
Adriana Proszak | 2016-12-26