Choroby układu oddechowego u psów i kotów

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna
youstyna

W książce Choroby układu oddechowego psów i kotów Lynelle R. Johnson, uznana na całym świecie specjalistka, prezentuje niezbędną wiedzę z zakresu chorób układu oddechowego u małych zwierząt. W swoim opracowaniu szczególną uwagę poświęciła etiologii wybranych jednostek chorobowych oraz najczęściej wykonywanym badaniom klinicznym i ich wynikom. W pierwszych rozdziałach książki znajduje się opis zagadnień związanych z umiejscowieniem procesu chorobowego oraz stosowanymi metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi. Najważniejszą część podręcznika stanowi jednak dokładny opis szeregu jednostek chorobowych – chorób jamy nosowej, dróg oddechowych, tkanki śródmiąższowej płuc, opłucnej, śródpiersia oraz zaburzeń naczyniowych, pogrupowanych zgodnie z ich etiologią. Dzięki takiej konstrukcji prezentowany podręcznik będzie nieocenioną pomocą w codziennej praktyce weterynaryjnej w czasie tworzenia optymalnego planu postępowania diagnostycznego i układania odpowiedniego schematu leczenia. A studentom medycyny weterynaryjnej na pewno ułatwi zrozumienie i przyswojenie zaprezentowanych wiadomości.

Dzięki książce Choroby układu oddechowego u psów i kotów:

dowiesz się, jak rozpoznawać i leczyć choroby układu oddechowego u małych zwierząt, oraz jakie zależności zachodzą pomiędzy poszczególnymi jednostkami chorobowymi a fizjologią i anatomią układu oddechowego,

nauczysz się szybko lokalizować procesy chorobowe i poznasz metody diagnostyczne stosowane w ich rozpoznawaniu,

nabierzesz pewności w postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym u psów i kotów z zaburzeniami ze strony układu oddechowego.

źródło opisu: galaktyka.com.pl

źródło okładki: galaktyka.com.pl