Atlas chorób źrebiąt

Wydawnictwo: Urban & Partner
flora i fauna
youstyna

W niniejszym podręczniku znalazło odzwierciedlenie wieloletnie doświadczenie w pediatrii i chirurgii weterynaryjnej zgromadzone przez zespół wiodących specjalistów w tych dziedzinach. Największą zaletą tej książki są doskonałej jakości zdjęcia wykonane techniką cyfrową, obrazujące wszystkie opisane choroby. Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby każda jednostka chorobowa została jak najlepiej udokumentowana na fotografiach, w celu poprowadzenia czytelnika przez proces rozpoznania i różnicowania, aż do rozpoznania ostatecznego.
Atlas dostarcza klarownych, łatwo przyswajalnych informacji o wywiadzie, objawach klinicznych, rozpoznaniu różnicowym, leczeniu i rokowaniu. Układ rozdziałów zawartych w książce jest zgodny z kolejnością omawianych narządów. W podręczniku znalazły się również informacje dotyczące klaczy w okresie przed- i poporodowym, a także rozdział poświęcony badaniu ultrasonograficznemu płodu.
Atlas chorób źrebiąt to doskonała pozycja zarówno dla uznanych klinicystów, jak i dla lekarzy weterynarii o mniejszym doświadczeniu. Może być ona także bardzo pomocna studentom i hodowcom koni.

źródło opisu: edraurban.pl

źródło okładki: edraurban.pl