Pierwsza lepsza

Wydawnictwo: Mozaika
7 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Opowiadanie Aleksandra Fredry Pierwsza lepsza. Słuchowisko. Występują: Danuta Stenka, Sylwia Gliwa, Ewa Konstancja Bułhak, zbigniew zamachowski, Wojciech Wysocki. Reżyseria: Adam Ferency Czas nagrania: 30 minut.

CicheBaBum | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

"Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna to pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry. Alfred, człowiek w świecie bywały, zakłada się z przyjacielem, że ożeni się z pierwszą napotkaną w miejskim parku niewiastą..."- tak napisano na opakowaniu.
Intryga, starodawny trudny do interpretacji i troszkę do strawienia język. Króciutka. Zaskoczyła mnie świetna gra ( głosem) Zamachowskiego. Utalentowany aktor. Pan Wysocki używa znanej mi melodyjności, ale każdy się postarał. Czytając na pewno miałabym kłopoty z wczuciem się w utwór, zrozumieniem go, a tak wyszło naturalnie ( zrozumiale).
Na opakowaniu powinni pisać nazwiska aktorów według ważności w odgrywaniu ról, a nie sławy ( marketing). Potencjalny klient wiedziałby z kim najczęściej dzielić mógłby czas. Tak więc Alfredem jest Zamachowski, a Stenka daje głos króciutko.
Dla mnie za krótko. Lubię słuchowiska co najmniej godzinne. Temat wykpienia panien ochoczych do zamążpójścia też jakoś mnie nie uwiódł. Jedynie jako taki sentyment do...

Grażyna | 2014-10-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014