Film Makers on Film Making. Statements on their art from thirty directors

Film Makers on Film Making. Statements on their art from thirty directors
angielski
Matthew

Matthew | 2016-09-15

Ksiazka zawiera wywiady z pionierami kina takimi jak Louis Lumiere, Edwin Porter, Charlie Chaplin czy David Griffith a takze z pozniejszymi rezyserami, ktorzy zdobyli popularnosc jak Alfred Hitchcock, Luis Bunuel, Ingmar Bergman czy Andrzej Wajda. A to tylko kilka nazwisk z calej plejady gwiazd kina, ktorych slowa mozemy przeczytac w tej ksiazce. Oczywiscie ksiazka w niektorych aspektach odbiega od wspolczesnej rzeczywistosci kinowej poniewaz zostala wydana w latach 60. a niektore wywiady sa nawet z poprzednich dekad. Polecam szczegolnie dla zainteresowanych kinem i przyszlych filmowcow. Niektore z wywiadow sa wyjatkowo nudne a niektore sa bardzo ciekawe. Odnosza sie do wielu aspektow produkcji filmowej, ktore nadal sa aktualne.

artemida122 | 2017-04-19