Wielka tajemnica Kościoła /Sekrety templariuszy:Graal i Zakon Syjonu

Wydawnictwo: Amber

Tajemnica świętego rodu: Jezus, Maria Magdalena i ich dzieci Wielka tajemnica templariuszy: Graal i zakon Syjonu Czy dziewictwo Maryi jest mitema Jaki związek istniał między Marią Magdaleną i Jezusema Dlaczego ewangelie nie wymieniają imion bra

macrac1068 | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 03 lutego 2014

Uff. Książka , która nie powinna być debiutem dla czytelników lubiących sensacje związane z chrześcijaństwem, Chrystusem, templariuszami itp. Autor starał się poruszyć wszystkie popularne tematy religii katolickiej i związane z nimi zagadki i niestety nie wyszło to dobrze. Książka jest napisana złym stylem i chaotycznie. Nadmiar faktów dat, imion i nazw jest wręcz przytłaczająca i dla laika nieprzyswajalna. W jednym akapicie mamy często kumulację 6 imion (wielu podwójnych), 5 nazw krain lub miejscowości na tle 3 i więcej wydarzeń historycznych. Gdyby autor skupił się na jednym, konkretnym temacie, wyszłoby lepiej, przejrzyściej i ciekawiej. Tymczasem mamy wszystko i nic: dokumenty gnostyczne, legendy historyczne i przypowieści w kontrze do cytowanych fragmentów Nowego Testamentu , których to wątków autor w pełni nie ocenia, nie wysuwa żadnych podsumowań lub wniosków – ot, po prostu temat się urywa. Jest wiele ciekawszych i przede wszystkim lepiej napisanych książek dotyczących...

Godeon | 2012-12-09
Przeczytana: grudzień 2012