Z legend dawnego Egiptu

2007-01-01
2007-01-01
16 min.

2047

Krótka nowelka z przewidywalnym zakończeniem.

Krótka nowelka z przewidywalnym zakończeniem.

Króciutka nowelka o tym, że nie można planować czegoś, za nim się to osiągnie, bo nie zbadane są wyroki ludzkie. Czyta się szybko i przyjemnie.

chyba nie czaje

chyba nie czaje

Na dobry początek przed Faraonem Pana Prusa.

Na dobry początek przed Faraonem Pana Prusa.

Nieco przewrotna nowelka. Człowiek sobie planuje, a siły wyższe decydują za nas.
Podobała mi się.
Stary faraon cudownie zdrowieje, a jego młody wnuk niespodziewanie umiera.

Podobała mi się.
Stary faraon cudownie zdrowieje, a jego młody wnuk niespodziewanie umiera.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wracam do niej co jakiś czas. Ma w sobie coś magicznego. Niby prosta historia, z prostym morałem, a jednak zachwyca.

przyjemna, lekka, zdumiewająca

przyjemna, lekka, zdumiewająca

Nowelka filozoficzno-egzystencjalna. Gdy robisz plany na przyszłość diabeł chichocze. Należałoby stworzć nowy gatunek - negatywizm bo z całą pwnością to nie pozytywizm. Po co wstawać z łóżka skoro Parki uczynią swoje a nieułagany los i tak dopadnie? Negatywizm, fatalizm, pesymizm i inne -izmy skondensowane w 8 stronach. Czy warto było to napisać? Przeczytać z pewnością nie.

Przyjemna lektura

Przyjemna lektura

Do końca czekałam na zaskakujący zwrot akcji - przeliczyłam się.

Do końca czekałam na zaskakujący zwrot akcji - przeliczyłam się.

• Lektury
  • Klasyka