Szachiści Marsa

Cykl: Barsoom (tom 5) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solarisnet
The Chessmen of Mars
Piotr

Piąta odsłona cyklu marsjańskiego Barsoom. W tej pełnowymiarowej powieści poznajemy kolejne narody i rasy czerwonej planety. Córka Johna Cartera, Tara, w czasie samotnej podróży statkiem powietrznym zostaje przez gwałtowną burzę zepchnięta w odległe i nieznane regiony Marsa. Awaryjnie ląduje na terytorium rasy umysłowców, kaldanów i zostaje przez nich pojmana. Na ratunek spieszy jej książę...

Córka Johna Cartera, Tara, w czasie samotnej podróży statkiem powietrznym zostaje przez gwałtowną burzę zepchnięta w odległe i nieznane regiony Marsa. Awaryjnie ląduje na terytorium rasy umysłowców, kaldanów i zostaje przez nich pojmana. Na ratunek spieszy jej książę Gathol, dzielny Gahan.

Wspólnie przeżywają moc niezwykłych przygód.

źródło opisu: http://solarisnet.pl

źródło okładki: http://solarisnet.pl

Hari_Seldon | 2015-11-22
Przeczytana: 15 października 2015

Piąty tom cyklu. Tym razem główną bohaterką jest córka Johna Cartera, Tara, która przez swoją lekkomyślność trafia w tarapaty daleko od domu. Fabularnie powieść strasznie przypominała mi poprzednią odsłonę czyli "Thuvia, Maid of Mars" – tutaj także historia koncentruje się na zaginionej postaci płci żeńskiej poszukiwanej przez jej najbliższych, która trafia do dwóch społeczności – jednej bardzo odmiennej od ludzi, a drugiej podobnej, ale o złych zamiarach. Ta pierwsza rasa mi osobiście wydawała się bardzo interesująca i dobrze podstawiona, a druga niestety już była dla mnie strasznie nużąca – nawet mimo emocjonującej sceny walki. Także nie podobało mi się to, że w pewnym momencie dochodzi jakby zmiany głównego bohatera – pierwsza część książki dotycząca Tary przypadła mi do gustu, ponieważ mamy tutaj postać, która nie siłą fizyczną, a sprytem musi się wykaraskać z różnych tarapatów – z taką bohaterką łatwiej jest mi się utożsamiać, a także martwić się o jej losy. Z kolei w drugiej...

Heatcliff | 2017-05-28
Przeczytana: 02 czerwca 2017