Muminki. Muminki i morze

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Cykl: Muminki - komiks (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
muminki
komiksy

Drugi tom Muminków zawiera dwie historie: Dżungla w dolinie Muminków i Muminki i morze. Obie opowiadają w sposób charakterystyczny dla Tove Jansson, że marzenia nie zawsze mogą się spełnić, jeśli droga do ich spełnienia nie była w pełni przemyślana... Album został uzupełniony posłowiem, zawierającym wiele informacji na temat serii i jej autorki.

źródło opisu: egmont.pl

źródło okładki: egmont.pl

Przemek | 2012-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Tym razem dwie historie (zekranizowane w filmie animowanym): "Dżungla w Dolinie Muminków" oraz "Muminki i morze". Pierwsza historia opowiada o tym co stało się gdy Mamusia Muminka zasadziła dziwne tropikalne nasiona oraz historię wypuszczenia zwierząt z ZOO przez Bobka. Druga historia dla mnie była bardziej intrygująca. Przerabia ona temat powieści "Tatuś Muminka i morze". Opisuje wydarzenia, które spotkały Muminki na wyspie latarnika. Niestety zawiodłem się niespójnościami. W książce na wyspę popłynęli Rodzice Muminka, Muminek oraz Mi, a w komiksie Rodzice Muminka, Muminek oraz Migotka. Dołącza do nich również Too-tiki. W książce płynęli żaglówką; tutaj łodzią motorową z przyczepką. W książce Tatuś Muminka nie potrafi załączyć latarni; tutaj nie ma z tym kłopotu. W książce nie wiadomo kto jest latarnikiem; tutaj latarnik wręcza Tatusiowi klucz. Wreszcie, motywy Tatusia, dla których wypływa na wyspę są inne w komiksie i w książce. Okazuje się następnie, że wersja animowana jest...

| 2012-06-26

Ulubiona książka dzieciństwa:)