Geografia świata. Encyklopedia PWN. Środowisko przyrodnicze

Seria: Encyklopedia PWN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
przyroda, encyklopedia
aredhela

Encyklopedia poświęcona jest zagadnieniom z geografii fizycznej, zarówno w skali globalnej, jak i kontynentalnej czy mikroregionalnej, i zawiera: - obszerne hasła wszystkich kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej, - hasła własne innych obiektów fizycznogeograficznych: wielkich jednostek regionalnych, jak np. Alpy, Sahara, Półwysep Arabski oraz drobnych (w skali świata), m.in. mórz, rzek,...

- obszerne hasła wszystkich kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej,
- hasła własne innych obiektów fizycznogeograficznych: wielkich jednostek regionalnych, jak np. Alpy, Sahara, Półwysep Arabski oraz drobnych (w skali świata), m.in. mórz, rzek, szczytów, jaskiń,
- omówienie historii kształtowania się naszej planety,
hasła teoretyczne terminów i pojęć stosowanych przede wszystkim w geologii i geomorfologii, a także klimatologii oraz hydrologii,
- artykuły i hasła dotyczące teorii rozwoju, budowy i klasyfikacji wybranych obiektów fizycznogeograficznych,
- przedstawienie zagrożeń środowiska naturalnego Ziemi związanych z rozwojem cywilizacyjnym oraz omówienie form ochrony przyrody.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie