Geografia. Świat i Polska

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
8302049468
geografia, Polska, świat
aredhela

"Słownik..." zawiera podstawową i aktualną wiedzę o obiektach geograficznych świata i Polski, do których zaliczamy: kontynenty i oceany, państwa i miasta, krainy geograficzno-historyczne, góry, niziny, wyżyny, rzeki, jeziora, bagna, pustynie, wulkany i inne. Zawiera on około 2600 haseł dobranych według następujących kryteriów: zakres treści nauczania w szkole, wielkość i znaczenie obiektu...

Zawiera on około 2600 haseł dobranych według następujących kryteriów: zakres treści nauczania w szkole, wielkość i znaczenie obiektu geograficznego oraz jego związki z Polską.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie