Are You Alice? tom 12

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Are You Alice? (tom 12)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
Dejikos

Kto jest kim? Czy gra zostanie zakończona, a cele jej uczestników osiągnięte? Czy Alicja zostanie ocalona?
Ostatni tom Are you Alice.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wow!
Ostatni tom też był niesamowity!
Bardzo mi się podobał.
Mnóstwo ekscytacji. Udało mi się ją przeczytać za jednym podejściem (jak miło, że nikt mi nie przeszkadzał).
Nie mogłam się od niej oderwać.
Kot z Cheshire jest bardzo przebiegły i pokierował historią tak, by skończyć opowieść.
Słodki braciszek Alicji pomógł im wszystkim odnaleźć spokój.
A na końcu ... xD
Bardzo mi się podobała ta seria!
Gorąco polecam ! ! !

NieZnamSięToSięWypow | 2018-01-16

Nadszedł czas, aby napisać co nieco o ostatnim tomie serii Are you Alice? autorstwa Ai Ninomiyi. Historii dziwnej, pokręconej, ale i momentami ciekawej. Dwunasty tom przyniósł upragnione odpowiedzi. Czy takie, jakich mógł spodziewać się czytelnik?

Zacząć należy od tego, że ostatni album jest po prostu mocno przegadany. 89 Alicja w końcu wszystko sobie przypomniała, biały królik wziął sprawy w swoje ręce, królowa Kier i Valet zacieśnili więzy, a Kapelusznik – Lewis Caroll – jasno daje do zrozumienia, że nic nie stanie mu na przeszkodzie, aby odbić prawdziwą Alicję. I pozostaje kot z Cheshire, który w tym „kotle” wydarzeń ma swój pokręcony plan.

Wszystko ponownie kręci się wokół głównego bohatera – brata Alicji. To on wychodzi na spotkanie Lewisowi Carollowi, podsumowuje sens istnienia Krainy Czarów, panujące w niej zasady i przedstawia, co musi się stać, żeby powieść w końcu ruszyła do przodu. Oczywiście bez znajomości poprzednich części jego wypowiedzi będą nieco chaotyczne, ale...

Wampanella | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Od pierwszych stron wciągnęła mnie ta szalona wariacja Alicji w Krainie Czarów. Serię jak najbardziej polecam. ^^ Niestety nie przypadnie wszystkim do gustu, bo na początku ma się odczucia takie "O co w tym wszystkim chodzi?" oraz później myślisz - "Mieszkańcy tej krainy powariowali". Dla mnie to na plus, ponieważ tytułowa Alicja też nie może ogarnąć tej krainy i tych zwariowanych zasad. Gdy już przeczysz początek tym dalej oczywiście się wyjaśnia czym jest gra w zabicie Białego Królika. O postaciach najwięcej się dowiadujemy pod koniec. Ale też nie o wszystkich. ;/
Polubiłam bardzo Kota z Chershire. Takiego przybłędę chętnie przygarnę i nie tylko jego ;P.

silwana | 2017-09-14
Przeczytana: 13 września 2017

Dawno już nie czytałam tak pokręconej mangi. W którymś momencie się pogubiłam i nie wiedziałam do końca kto kim jest. Ogólnie manga i cała seria mi się podobała. Chociaż gdy sięgałam po pierwszy tom myślałam, że to będzie zupełnie inna historia.

PustyKwadracik | 2018-07-16
Na półkach: Mangi, Przeczytane