Wyprawa do wnętrza ziemi

Tłumaczenie: oparte na poprawionym i uzupełnionym tłumaczeniu z XIX wieku
Seria: Kolekcja Juliusz Verne
Wydawnictwo: Hachette Polska
Voyage au centre de la Terre
9788328202429

Audiobook...

bw38031 | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

RECENZJA W 5 ZDANIACH:
Wszystkie książki Verne'a mają jedną cechę wspólną: bawią i uczą jednocześnie. Pomysł pisarza na podróż do wnętrza ziemi, przygody i problemy, które napotykają jego bohaterowie, zawsze są rozwiązywane w sposób naukowy. Informacje geologiczne i geograficzne są jak najdokładniejsze , patrząc na czasy, kiedy była pisana. Książka ma dobre tempo i choć można by zażyczyć sobie trochę więcej "życia" od głównych bohaterów, to nie można się nudzić. Dla młodzieży - jak najbardziej do przeczytania, następny krok to książki o Tomku Wilmowskim!

dzikiebialko | 2018-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 19 października 2018

Tylko troje bohaterów i jak daleką podróż! Dla mnie nie ma drugiego takiego autora jak Verne. Wspaniała wyobraźnia.

Adam | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Język mistrza może nie jest olśniewający, a może to kwestia przekładu, ale czyta się z zaciekawieniem, a końcówka trzyma w napięciu do samego końca. Fajnie przypomnieć sobie lektury z lat młodości tym razem czytane z większym zrozumieniem :) Dzieki niej można się zaciekawić co to są ognie św. Elma czy szczególne formacje skalne na Islandii czy jednej z wysp w Szkocji.

Alina_24 | 2018-03-14
Przeczytana: styczeń 2018

Miałam duże oczekiwania co do 'Podróży do wnętrza ziemi', niestety trochę się zawiodłam. Oczekiwałam fascynującej podróży, pełnej tajemnic i odkryć, jednak książka szybko zaczęła mi się po prostu nudzić. Sama podróż wydała mi się okrutnie monotonna a odkrycie? Nie wiem, może mam za mało wyobraźni ale ciężko było mi się wciągnąć w zjawiska odkryte w jądrze Ziemi.

Florianf | 2018-02-08

"Podróż do wnętrza Ziemi". Gdy byłem dzieckiem, szalenie mi się podobała.

agprosinska | 2017-12-02
Przeczytana: 30 listopada 2017

Niesamowita gratka dla fanów przygody, geologii, paleontologii oraz humoru Juliusza Verne. Dokładne opisy przybliżają nam podziemny świat, a duża dawka informacji służy edukacji czytelnika. Polecam!

Gall1916 | 2017-10-08
Przeczytana: 26 czerwca 2018

7.5/10

Magdalena_S | 2017-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Spodziewałam się czegoś innego, a dostałam to. Ostatnio czytałam kilka takich klasyków i każdy był taki sobie. W tej książce 2/3 to sama wędrówka. Wiem, że taki to typ książki i o tym ona jest, ale spodziewałam się, że będzie trochę więcej opisów głębi Ziemi i szczerze to trochę się wynudziłam.

analogman | 2017-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo ciekawe, rozbudowane i barwne opisy. Z latwoscia moglem wszystko sobie wyobrazic a takze calkowicie wciagnac sie w ksiazke. Czasami mialem wrazenie bycia pomiedzy profesorem, Akselem i Hansem. Zawiodlem sie jedynie koncowka, w malym stopniu poniewaz oczekiwalem bardziej spektakularnego zakonczenia oraz dopowiedzenia kilku slow o islandzkim odkrywcy.

Podróż – doświadczenie iście literackie!

Poszukujemy. Ale czego? Zmierzamy. Ale dokąd? I właściwie w jakim celu? George R.R. Martin, twórca „Pieśni lodu i ognia”, powiedział kiedyś, że „ten, kto czyta książki, przeżywa tysiąc żyć, zanim umrze. Ten, kto nie czyta, żyje tylko raz”. Cóż, autorowi, który specjalizuje się w uśmiercaniu swoich literackich bohaterów, z pewnością powinno się zaufać – kultowy twórca z pewnością zna się na rzeczy. I tak naprawdę trafia w sedno.