Pippi, dziwne dziecko

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
9788360402030

Podstawą niniejszej książki są inspirowane postacią Pippi teksty, jakie w pierwszych latach XXI w. publikowałem w Tygodniku Powszechnym. Na potrzeby zwartej publikacji zostały one nieco zmienione i poprawione. Poprawki dotyczą przede wszystkim ujednolicenia nazw własnych, funkcjonujących w polszczyźnie w dość dowolnych konfiguracjach. Książka odwołuje się zarówno do przygód Pippi opisanych w książkach Astrid Lindgren, jak i tych uwiecznionych w filmach Olle Helboma z przełomu lat 60. i 70.(Jacek Podsiadło)

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2006

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/30/index.html