Pilnowanie chwil

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wiersz Tone Skrjanca stoi wciąż na czatach, karmi się wszystkim, co go otacza: tekstami reagge, obrazami z telewizji, rozmowami podsłuchanymi przy sąsiednim stoliku, codziennymi zdarzeniami, detalami dostrzeżonymi na płaszczach przechodniów... Pozostaje w ciągłym dialogu z tym, co jednokrotne, przemijające, chwilowe. Tone Skrjanec to jeden z najdonioślejszych głosów nowego przypływu , jaki wdarł się do słoweńskiej poezji w ostatniej dekadzie XX wieku. Primoz Cucnik.

Szeptucha | 2013-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2013