Armie średniowiecznej Polski (966 - 1500)

Seria: Osprey [Napoleon V]
Wydawnictwo: Napoleon V
historia
welesxxi

Niniejsza praca opisuje organizację i przedstawia wyposażenie wojsk, które wpływały na wyjątkowo zróżnicowaną i barwną historię średniowiecznej Polski, śledząc je od narodzin państwowości w X wieku, poprzez tzw. „krucjaty północne”, wojny z zakonem krzyżackim, aż po ekspansję terytorialną za panowania Jagiellonów i pierwsze starcia z Turkami Osmańskimi. Treść jest bogato ilustrowana inskrypcjami komemoratywnymi, wczesnymi malowidłami, zdjęciami i rysunkami zachowanych zabytków, na podstawie których Gerry Embleton przygotował plansze odtwarzające wygląd żołnierzy.

źródło opisu: Napoleon V

źródło okładki: Napoleon V

Misza | 2017-08-05

Wystarczy spojrzeć na szeroki przedział czasowy zawarty w tytule by wiedzieć że nie jest to żadne kompendium wiedzy na temat polskiej wojskowości średniowiecznej a raczej bardzo ogólny wstęp do tematyki. W pamięci zostają głównie, charakterystyczne dla serii, świetne ilustracje wojowników wraz ze szczegółowymi opisami elementów ich uzbrojenia.

Racuszny | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Półkosław
Przemos19 | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016