Pieśni Osjana

Wydawnictwo: Zielona Sowa
6 (63 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
The poems of Ossian

Inne wydania

Oryginalna, jak sądzono, poezja ludów Północy, bard Osjan -autor cyklu pieśni, oraz opiewana przez niego tajemnicza i groźna kraina Morwenu zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Niewidomy harfiarz Osjan, poeta-wieszcz, wojownik i piewca wolności, został uznany za ?północnego Homera , zaś jego twórczość za źródło inspiracji dla literatury romantycznej

Goszka | 2015-01-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Tego się nie da czytać. Próbowałam, więc wiem co mówię. Nie zrozumiałam zupełnie nic. Może jestem głupia, ale wolę myśleć, że to wina Macphersona. Ilość nazw własnych czyni tę lekturę niemożliwą do ogarnięcia. Starałam się bardzo, poległam.

Lenkaite | 2013-02-05
Przeczytana: grudzień 2007

Doskonała mistyfikacja:>>> to właśnie mnie przypadło zrobienie z niej notatek; możliwa do ćwierć-zrozumienia jedynie po znieczuleniu i rozmyciu otaczającej rzeczywistości:>>>

Anna | 2014-06-01

Zapamiętane głównie dzięki fascynującemu wstępowi z BN-ki.

Anna | 2016-10-29
Przeczytana: 1981 rok