Islamski łącznik

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Cykl: Klara Walldéen (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Orten
rodzina, więzi, zamieszki, poszukiwania,
L_Settembrini

Yasmine Ajam zerwała wszelkie więzi z Bergort – przedmieściem Sztokholmu, w którym się wychowywała – i podjęła pracę w Nowym Jorku jako poszukiwaczka trendów. W Bergort pozostał jej młodszy brat, Fadi, który kiedyś był dla niej całym światem. Pewnego dnia Yasmin otrzymuje wiadomość tekstową. Wynika z niej, że w Bergort doszło do zamieszek i aktów przemocy, na ścianach pojawiły się tajemnicze...

Pewnego dnia Yasmin otrzymuje wiadomość tekstową. Wynika z niej, że w Bergort doszło do zamieszek i aktów przemocy, na ścianach pojawiły się tajemnicze znaki, a Fadi zniknął bez śladu. Ludzie mówią, że się zradykalizował i zginął walcząc dla Państwa Islamskiego w Syrii. Yasmine postanawia wrócić do Szwecji, żeby ustalić, co się z nim stało.
Tymczasem, Klara Waldeen rozpoczęła pracę w Londynie, w instytucie zajmującym się prawami człowieka. Pracuje w ścisłej współpracy z szefem instytutu, aby przygotować raport na temat skutków ewentualnej prywatyzacji władz policyjnych, który ma być przedstawiony ważnym decydentom Unii Europejskiej na konferencji w Sztokholmie.
Kiedy któregoś dnia ginie jej komputer, Waldeen zaczyna badać sprawę, a tropy zaprowadzają ją do Sztokholmu.
Drogi Yasmin i Waldeen krzyżują się. Obie muszą stawić czoła pozbawionym skrupułów środowiskom, które w obronie swoich interesów gotowe są na wszystko…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2130/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2130/thriller-i-sensacja.html

zaczytanaPL | 2017-03-27

Pan Zander znów mnie zachwycił. Znów połknęłam jego książkę.
Tematyka ciut inna niż w poprzednim tomie. Teraz przyjżymy się bliżej radykalnemu islamowi i jego bojownikach. A także poznamy historie pewnego rodzeństwa.
Znów akcja goni akcje, w jednym ze szwedzkich miast na przedmieściach pojawia się masowo jeden symbol. Ktoś szykuje zamieszki.
Zaś Klara traci swój laptop. Ktoś gdy go odnajduje, dowiaduje się, że ktoś szukał na nim pewnych dokumentach.
Jak w poprzednich tomie. Każda postać ma swoją rolę do odegrania. I choć powieść nie była tak tajemnicza jak poprzednia część, ja bawiłam się świetnie przy tej powieści.
Jasne, że polecam.

Beata Anchim | 2016-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2016

po przeczytaniu opinii pozostałych czytelników - oraz po wepchnięciu książki przez Panią z wypożyczalni - czytałam książkę z uprzedzeniem. Zanim się obejrzałam byłam już w jej połowie. Polecam - wciągająca i intrygująca - "na czasie" co jest jej niewątpliwym plusem - a i uwaga to jest TOM 2 :)

Jarosław Czub | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Obiecałem (sobie), więc przeczytałem. Tom II dużo lepszy od pierwszego, inna nieco tematyka niż w "Pływaku". Globalizacja i pogoń za pieniądzem, za wielkim pieniądzem są w stanie nawet sztuczny terroryzm powołać do życia byle tylko swoje osiągnąć. Ale ciężko się czyta, nie potrafię się "zaprzyjaźnić" z bohaterami. A jest ich tak wielu. Niemniej do refleksji skłania więc nie jest aż tak źle. Ale nad ewentualnym kolejnym tomem zastanawiał bym się dość długo.

RafaelloZalewski | 2016-11-07

Opowieść o wydarzeniach, które są na czasie patrząc na to, co dzieje się w Europie. Różnice kulturowe wydawałoby są czymś tak normalnym, że powinny dodawać niebo kolorytu. Możemy przeczytać, jak w bardzo tolerancyjnym kraju, mieście ogromnym, słynącym przecież z różnorodności dochodzi do sytuacji pełnej podziałów. Wrogość ludzka, wzajemna niechęć, niestety fabuła może wkrótce stać się scenariuszem do realnych wydarzeń w dzisiejszym świecie. Poza pomysłem, ciekawymi elementami poszczególnych wątków, to styl pisania niestety nie jest łatwy i przyjemny. Gdyby go uprościć, to być może gwiazdek byłoby więcej.

KornFanHead | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2017
Przeczytana: 04 lutego 2017

Przeczytane? Przesłuchane? NIE! To gniot totalny! Z 80 części audiobooka zmęczyłem 14! Miałem brnąć dalej ale nie dałem rady bo już w zasadzie od 2 rozdziału nie rozumiałem co się dzieje. A później byłem tylko biernym słuchaczem bełkotu, który ni jak nie chciał trzymać się kupy.

Opis książki zapowiadał coś epickiego, wielkiego. A skończyło się na rozważaniach kobiety, która, z tego co próbowałem zrozumieć, ma wielkie problemy sama ze sobą.

Tyle!

matg87 | 2017-08-28

Książka na czasie, temat ciekawy, ale sposób jego poprowadzenia w książce jakoś zupełnie bez napięcia.

magia78 | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2017