Opuszczając Eden

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Jutrzenka piękna tego prawdziwego, osobistego piękna, które ma moc przemieniania ludzkiego życia zawitała do Edenu w stanie Wirginia w ostatni czwartek czerwca...

elau66wr | 2013-10-15
Przeczytana: 12 października 2013

Przemiła książka na jesienne wieczory.
Tak naprawdę to książka o marzeniach. Tych naszych i naszych bliskich.

O tym jak je spełniać, jak do nich dążyć, jak w nie wierzyć.

Prosta historia opowiedziana przez Tallie.

To jej życie, marzenia, pragnienia, miłości.

Opowieść o dziewczynce, która zbyt szybko traci matkę.
Ale czy na pewno traci ją w dniu jej śmierci?
Dla mnie utraciła ją dużo wcześniej.

Matka zapatrzona troszkę w siebie, w swoje marzenia, aby zostać aktorką.
Ma jej w tym pomóc niesamowite podobieństwo do Natalii Wood.
Zostawia córkę pod opieką ojca i rusza do Hollywood.

Jak się okazuje pod koniec książki, ta podróż to odnalezienie nie tylko marzeń, ale i oddanej do adopcji córki.

Nastawiłam się na książkę pełną wrażeń , doznań, a znalazłam spokojną opowieść o dorastaniu. Dorastaniu w cieniu matki, która swoje marzenia przerzuciła na córkę.

O dorastaniu przy ojcu, który po stracie żony, nie radzi sobie w życiu, wpadając w alkoholizm.
Najdoroślejsza...

Zuzanna | 2015-10-31

Interesująca książka w świetnym amerykańskim stylu.Upał,rowerowe wypady nad rzekę,klimatyczny salon fryzjerski,pierwsze wybryki nastolatków,pogoń za marzeniami.Uwielbiam główną bohaterkę,która odkrywa sekrety matki jednocześnie odkrywając własną tożsamość i seksualność,obserwujemy jej przemianę.Dziewczyna borykająca się z problemami,wychowywana bez matki.W niesamowity sposób ukazane jest to jak ją sobie zastępuje:podsłuchuje rozmowy kobiet i dokładnie je zapamiętuje.Trudne wejście w okres dorosłości bez jakiegokolwiek wsparcia.W trakcie czytania utożsamiałam się z bohaterką.Akcja była płynna,interesująca,ale nie przytłaczająca.Lektura z pewną dozą goryczy i smutku z wspaniałą Ameryką w tle.

Koczi | 2013-10-10
Przeczytana: sierpień 2013

Książka płytka, nic po niej nie zostaje. Na ostatniej stronie autorce jakby się przypomina, ze powinna coś wnieść, więc wciska na siłę jakieś mądrości a'la Paulo Coelho.
Strata czasu!

Kasia | 2012-09-15
Przeczytana: wrzesień 2012

Książka przeciętna, dopiero po 200 stronach rozwinęła się akcja.

patronat | 2016-10-11
Przeczytana: 2015 rok

Przyjemna książka na jesienne wieczory, podczas których wpadamy w melancholijny nastrój. Opowieść przedstawiona nam na kartach tej pozycji wzmaga chęci do walki o marzenia, wznieca pragnienie ich spełnienia.

Coś lekkiego, niezobowiązującego, a co może w niektórych osobach zostawić ziarno determinacji. :)

Ewa | 2011-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam