zdrowie, medycyna
youstyna

Książka „Współczesna endodoncja w praktyce” pod redakcją prof. dr hab. Bolesławy Arabskiej-Przedpełskiej i prof. dr hab. Haliny Pawlickiej jest czwartą polską monografią napisaną przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ujmuje ona szeroki zakres problemów endodontycznych z uwzględnieniem najnowszych zaleceń Światowego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Nakład...

Nakład poprzedniego podręcznika został już wyczerpany. Należy nadmienić, że książka „Współczena endodoncja w praktyce” pod redakcją prof.dr hab. Bolesławy Arabskiej-Przedpełskiej i prof. dr hab. Haliny Pawlickiej jest bardzo potrzebna. Jest ona bowiem przeznaczona nie tylko dla studentów stomatologii, ale stanowi także wartościową pozycję w szkoleniu podyplomowym. Znajduje się na liście podręczników obowiązujących do egzaminu LDEP oraz egzaminu specjalizacyjnego PES
w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją.
Autorzy książki podjęli się ambitnego zadania przygotowania przyszłego lekarza dentysty do udzielania pierwszej pomocy w ostrych przypadkach endodontycznych i nauczenia perfekcyjnego postępowania we wszystkich chorobach miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Przemyślana chronologia rozdziałów ułatwia czytelnikowi poznawanie kolejnych zagadnień i aktualnie obowiązującą ich interpretację.
prof. zw. dr hab. Janina Stopa

Książka jest bogato ilustrowana w niezwykle przejrzyste schematy oraz zdjęcia, co ułatwia przyswojenie tekstu. Została napisana jasno i zwięźle, nie ma jednak charakteru kompendium; uwzględnia najnowsze osiągnięcia naukowe i kliniczne. W mojej opinii książka ta jest niezwykle cenną pozycją na polskim rynku i z całą pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy endodontycznej wśród studentów i lekarzy.
dr hab. n. med. Mariusz Lipski

źródło opisu: http://www.ksiazki-medyczne.eu/wspolczesna-endodoncja-w-praktyce.html

źródło okładki: http://www.ksiazki-medyczne.eu/wspolczesna-endodoncja-w-praktyce.html

Paulina | 2017-04-11
Angelika | 2016-10-19