Sekretnik

Wydawnictwo: Egmont Polska
youstyna

To, że masz problemy, świadczy tylko o tym, że żyjesz… Nie masz chłopaka? Najlepsza przyjaciółka rozgadała wszystkie twoje tajemnice? Rodzice cię nie rozumieją? Ktoś cię wykorzystał albo w ogóle nikt się tobą nie interesuje? Czujesz się na tym świecie zagubiona i samotna? Ten "Sekretnik" powstał właśnie dla ciebie. Tylko proszę, nie nazywaj go poradnikiem. To nie jest poradnik! "Sekretnik"...

To, że masz problemy, świadczy tylko o tym, że żyjesz…

Ten "Sekretnik" powstał właśnie dla ciebie. Tylko proszę, nie nazywaj go poradnikiem. To nie jest poradnik! "Sekretnik" będzie z tobą o każdej porze dnia i nocy.

Problemy nastolatek i ich najskrytsze sekrety zebrane w formie autentycznych listów. Nowoczesna forma, dystans i humorystyczne ilustracje autorstwa Agaty Dębickiej.

"Napisałam książkę, z którą jak z najfajniejszą koleżanką świata da się pogadać o wszystkim."
Ewa Nowak

Wkp | 2016-10-11

NAJLEPSZA PRZYJACIÓŁKA KAŻDEJ DZIEWCZYNY – KSIĄŻKA

Ewa Nowak to jedna z rodzimych mistrzyń powieści młodzieżowych. A właściwie obyczajowo-psychologicznych powieści dla dziecięcych i nastoletnich odbiorców, poruszających tematy dotykające ważnych dla nich kwestii. Jej najnowsza publikacja obficie czerpie z zawodowego doświadczenia autorki, pomagając młodym czytelniczkom znaleźć rozwiązanie dręczących je problemów i spojrzeć na owe kłopoty z szerszej perspektywy.

Kiedy ma się kilkanaście lat, wszystko boli do żywego. Każdy problem, każda przeciwność losu i każda trudność wydają się być katastrofą, końcem świata i wielką tragedią. Jak sobie radzić, kiedy wszyscy wokoło wydają się być przeciw Tobie? Kiedy nawet nie możesz porozmawiać z najlepszą przyjaciółką, bo być może to właśnie ona jest źródłem problemów? Jest książka, która może zastąpić kogoś tak bliskiego i doradzić co w danej sytuacji zrobić.
Kłótni z kimś bliskim? Chłopka źle Cię traktuje i ogranicza? Nie potrafisz radzić...

Marthuu | 2017-06-04

Wzięłam bo czemu nie.

Na wstępie dodam, że jedna albo dwie rady, były bardzo pomocne, lecz...

Reszta była do bani. Zastanawia mnie fakt, jaki przekaz ona niesie i niby jakie sekrety ma skrywać.

Plus za okładkę i ogólny wygląd.

Minusów nie napiszę, bo byłoby ich za dużo

CzytamBoWarto | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Wydaje się, że Ewa Nowak rozumie problemy z jakimi borykają się nastolatki jak nikt inny. Zazwyczaj opisuje je w fascynujących powieściach. Tym razem jednak zbiera je w całość, analizuje, doradza i pociesza. I tak otrzymujemy "Sekretnik", książkę przeznaczoną tylko dla dziewczyn.
Autorka stworzyła ponad dwadzieścia rozdziałów. Każdy z nich stanowi osobny problem. Punktem wyjścia jest zawsze list nastolatki, która szuka pomocy. Potem następuje analiza i próba przedstawienia wyjścia z opisanego kłopotu. Każda część zawiera zabawne rysunki, które mają dopełnić całość. Na koniec, Stara Żółwica udziela Rady- czyli zamyka w jednym zdaniu tę najważniejszą myśl.
Opisywane są sprawy, które mogą być trudne dla młodych dziewczyn jak np. te dotyczące wyglądu, przyjaźni, nieodwzajemnionej miłości czy też relacji z rodzicami. Nie brak również tematów bardzo poważnych jak np. molestowanie.
Autorka nie chce by traktować tę książkę jak poradnik. Ma ona stać się "przyjaciółką", do...

Justyna | 2017-09-21

Chciałabym polecić książkę Ewy Nowak "Sekretnik". Tylko dla dziewczyn. "Sekretnik" jest to zbiór odpowiedzi jak rozwiązać niektóre trudności, problemy, które pojawiają się w życiu prawie każdej nastolatki. Autorka podpowiada jak znaleźć chłopaka, zaakceptować siebie czy przestać się bać zmian? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tym poradniku.

SKR | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Ewa Nowak, polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

Ostatnia książka, którą wydała to poradnik pt."Sekretnik" dla nastolatek borykających się z problemami zarówno w sferze szkolnej, domowej, ale także uczuciowej. W książce można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Powodem dla którego zdecydowałam się przeczytać tę książkę była ciekawość dotycząca odpowiedzi na pytania zawarte w tej opowieści. Niestety zawiodłam się odpowiedzi były banalne, nic nowego nie wniosły w moje życie. Autorka proponuje rozwiązania problemów, w taki sam sposób jak KAŻDY DOROSŁY człowiek. Jako nastolatka rozumiałam problemy ukazane w powieści, ale w ogóle nie rozumiałam odpowiedzi, my młodzi ludzie potrzebujemy odpowiedzi jasnych i otwartych, a nie psychologicznych wywodów. Czytając tę książę miałam wrażenie, że jestem w gabinecie terapeutycznym. Jedynym plusem tej książki jest ciekawy tytuł, okładka oraz treść pytań zawartych w...

Gabi | 2017-06-17

Ciekawa książka w której możemy znaleźć ciekawe cytaty czy porady, ale też odpowiedzi na poważne tematy.

AnnaSikorska | 2017-11-18
dziuniakazuki | 2017-04-14