Tango ortodonto

Wydawnictwo: W.A.B.

Życie nie przestaje zaskakiwać Rudolfa. Zdołał już pogodzić się z losem wiecznego pechowca, gdy oto pomyślnie zdaje egzamin do łódzkiej Filmówki. Niestety, nie może liczyć na finansową pomoc rodziny, co zmusza go do szukania innych źródeł utrzymania. Co wyniknie ze współpracy z telewizją ?Kabel dla Każdego?? Czy Rudolf poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest opieka nad latoroślą Elki i Oziego ? Rudolfem numer dwa, który okrucieństwem zdołał już przewyższyć Gonza? Jakby tego było mało, wynajmując kolejne stancje, bohater trafia na coraz dziwaczniejszych gospodarzy: alkoholika na zwolnieniu warunkowym, ortodoksyjną żydowską rodzinę, nawiedzoną wróżkę oraz sektę satanistów.Rudolf sprawia sobie ponadto nowiutki aparat ortodontyczny. Pojawia się znów stara znajoma ? Brukselka, tym razem w charakterze... chirurga szczękowego. Rodzina Gąbczaków także nie przestaje zadziwiać: mama dzieli siatką mieszkanie na pół, ojciec wyjeżdża na Krym pisać poematy, Bulwiaczek kaprysi jak stara panna i pisze topowego bloga, a dorastający Gonzo śmiertelnie zakochuje się w tajemniczym Edwardzie . Prawdziwych emocji dostarcza bohaterowi dopiero nieoczekiwana podróż do Hollywood.

Kontynuacja książek "Szalone życie Rudolfa", "Świńskim truchtem" oraz "Seks i inne przykrości".
Książka dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać. Do łez...
Dla "nastolatków" w każdym wieku.

Onilom | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Rudolf i jego ciekawe życie po raz kolejny mnie zaskakuje. "Tango ortodonto" Fabickiej jest IV częścią przygód Rudolfa Gąbczaka.
Przeczytać warto, a nawet trzeba, po to żeby się pośmiać. Aby się rozluźnić. Albo nawet po to, żeby się oderwać od szarej codzienności.

Na zachętę:

"Mały na mój widok wyraźnie się ożywił i klaszcząc w pulchne łapki, zawołał:
– Dantyta, zodziej, lajel! – Co oznaczało: bandyta, złodziej, frajer.
– Zasypia tylko przy obradach sejmu – wyjaśniła Elka, usprawiedliwiając jego karygodny w tym wieku słownik."

"– Mamo (…) opuszczaj wieczorem, na miłość boską, żaluzje w łazience. Albo przynajmniej sprzedawaj bilety tej połowie osiedla, która ściąga tłumnie w porze twojej kąpieli."

"Kiedy już zrobiliśmy sobie prowizoryczne legowisko, Łucja kazała mi zamknąć oczy.
– Zmywam makijaż. Za żadne skarby nie możesz mnie bez niego zobaczyć! – ostrzegła.
Przez moment przestraszyłem się, że tak naprawdę wygląda jak Shrek albo Oleksy i tylko rano naciąga ludzką maskę. Ale...

Czwarta część przezabawnej historii Rudolfa Gąbczaka.
Rudolf dostał się do Łódzkiej Szkoły Filmowej. Czyżby pech miał go w końcu opuścić? Chyba nieprędko. Współpraca z telewizją "Kabel dla każdego" nie ratuje młodego filmowca z finansowych kłopotów, a jego kolejni łódzcy współlokatorzy są coraz bardziej egzotyczni- alkoholik na zwolnieniu warunkowym, rodzina ortodoksyjnych Żydów, nawiedzona wróżka, w końcu nawet czciciele Szatana. W rodzinnym gnieździe Gąbczaków także moc zawirowań. Rudolf stara się dzielić czas pomiędzy naukę, pracę, erotyczne uniesienia i opiekę nad upiorną latoroślą Elki i Oziego- Rydolfem nr 2. Prawdziwych emocji dostarczy mu jednak dopiero nieoczekiwana podróż... do Hollywood.
Ta część przygód Rudolfa przekonuje nas, że nie wszyscy poważniejemy z wiekiem (na szczęście), a życie na każdym etapie może być ekscytującą przygodą.

| 2016-01-16

Wszystkie książki z tej serii to istny sukces! Jak wspominałam w poprzednich opiniach (o innych książkach z tej serii), mam do nich słabość :) Humor, prostota przekazu i kreacja głównego bohatera i jego otoczenia to strzał w dziesiątkę! Myślę, że przeczytam ją jeszcze nie raz i nie dwa. :)

UpsyDaisy | 2010-04-10

Na kiepski dzień, na samotny wieczór, na poprawę humoru - IDEALNE!Były momenty, że nie mogłam przestać się śmiać.

Eidoriana | 2012-07-21

Moja ulubiona część zmagań Rudolfa Gąbczaka. Tu nasz biedny i pokrzywdzony przez los bohater w końcu ma szansę dostrzec światełko w tunelu. Dostaje się bowiem do łódzkiej Filmówki! (Jestem z Łodzi, może stąd mój sentyment.) Niestety, nie na wydział aktorki, ale mamy już jakiś postęp. Oczywiście nie brakuje mu problemów i nadal prześladuje go pech, lecz na koniec jego wszystkie marzenia zaczną się spełniać i pozwoli nam to uwierzyć, że jeśli bardzo czegoś pragniemy, to jeżeli się postaramy, możemy to osiągnąć. Lekka i niepozbawiona humoru powieść. Polecam!

Patusza | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Uff, udało mi się skończyć serię. Pierwsze 3 tomy ciężko mi wchodziły, ale ten był jakoś lepszy. Mimo nawału absurdu, jak w poprzednich częściach, był bardziej... optymistyczny? Naprawdę miło mi się czytało i dosłownie ją pochłonęłam. Według mnie najlepszy tom serii.

LittleStarryx3 | 2012-12-29
Przeczytana: 23 listopada 2012

Kolejna z serii, pełna humoru książka. Zaskakujące zwroty akcji i barwni bohaterowie. Pisarka wszystko ukazuje lekko, co sprawia, że książka niezwykle szybko się czyta. Polecam na rozweselenie :)

Alina | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Kolejna książka z o Rudolfie. Tym razem trochę poważniejsze ale nadal można było się pośmiać. Generalnie cały cykl czyta się dobrze i naprawdę wybucha się czasem niepohamowanym śmiechem. Najlepszymi postaciami moim skromnym zdaniem są babcia Filomena (och mieć tak trochę jej umiłowania życia i szaleństwa) oraz Gonzo (geniusz "wybij okno" - geny odziedziczone po prababci).

redlime | 2013-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Jak zawsze Rudolf dostarcza miłej i przyjemnej rozrywki. Bez wielkich wymagań intelektualny, można się miło pośmiać.

Rutka
    Joanna Fabicka
    #me
    Joanna Fabicka
    NieObcy
    Małgorzata Szejnert, Andrzej Stasiuk, Joanna Fabicka, Olga Tokarczuk, Paweł H...