Kwiaty i bukiety z krepiny

Wydawnictwo: RM
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
emik84

Wytworny bukiet anturium, delikatne goździki, kosz pełen krokusów, skromne margerytki – te i inne kwiaty możesz zrobić, używając jedynie bibuły lub krepiny, papierowego sznurka, koralików i kleju. Maleńkie krepinowe przebiśniegi będą przypominały o nadchodzącej wiośnie, słoneczniki i wybujałe piwonie o pełni lata, a astry, których drobne płatki powstały z dziesiątek zwiniętych pasków bibuły, o barwnej jesieni. Biało-żółty bukiet róż czy pomarańczowo-fioletowa strelicja to wspaniały pomysł na prezent. Kwiaty z krepiny mogą być także niepowtarzalną ozdobą świątecznego stołu, pokoju lub altany.

Poszczególne etapy tworzenia kwiatów i bukietów szczegółowo opisano i zilustrowano. Omówiono także podstawowe materiały i pomoce niezbędne do stworzenia wyjątkowych kompozycji roślinnych.

emik84 | 2016-09-13

Jest to publikacja, która pomoże w opanowaniu podstawowych technik potrzebnych do stworzenia najróżniejszych bibułkowych kwiatów. W książce znajdują się propozycje wykonania aż 18 ich gatunków: anturium, aster, gerbera, goździk, krokus, lawenda, lilak, lilia, margaretka, niezapominajka, pełnik europejski, piwonia, przebiśnieg, róża, słonecznik, tulipan oraz strelicja królewska.

Przy każdym pomyśle obejmującym czasem jedną a czasem nawet kilka rozkładówek znajduje się lista materiałów potrzebnych do realizacji projektu oraz bardzo szczegółowa instrukcja wykonania krok po kroku wzbogacona każdorazowo barwnymi ilustracjami. Zawsze oprócz tego autorka zaprezentowała nam fotografię na której pokazała cały bukiet skomponowany przy realizacji danego projektu. Modele nie są natomiast bardzo skomplikowane niemniej jednak ich wykonanie na pewno wymaga sporego nakładu czasu, precyzji i cierpliwości. Z pewnością jednak ich wykonanie sprawi każdemu kto lubi tego typu zajęcia ogromną...

Edyta | 2017-02-03