Tajemnice Inczhon

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7298-975-3

Prawdziwy obraz zdarzeń, których fabularną wersję przedstawia powieść Pod ostrzałem W.E.B.Griffina. Współczesny klasyk historii wojen, zdumiewająca autobiograficzna opowieść, pełna dramatyzmu. Bohaterowie zawsze są zdumiewający, ale któż mógł przypuszczać, że bohater wojny koreańskiej na dodatek potrafi tak dobrze pisać? W.E.B.Griffin, autor bestesellera Pod ostrzałem Historia jednej z najbardziej śmiałych i najważniejszych misji podczas wojny koreańskiej: ryzyko, odwaga i wierność powinności żołnierskiej. Emerytowany pułkownik Harry Maihafer, absolwent West Point rocznik 1949, autor From Hudson to Yalu i współautor The Korean War Clark opowiada swą historię z niezwykła skromnością i prostotą, które w niczym nie osłabiają napięcia, a także z nieczęstym pośród Amerykanów szacunkiem dla Koreańczyków z południa. Chicago Sun-Times Ważny przyczynek do historii wojen, dzieło prawdziwego bohatera, które rzuca światło na pierwszy etap konfliktu dzisiaj już odrobinę zapomnianego. Kirkus Review Pasjonujące wspomnienia z wojny koreańskiej, które czyta się jak powieść Johna le Carré ego.(...) Z kart pasjonujących wspomnień o wojnie koreańskiej wyłania się postać prawdziwego amerykańskiego bohatera, komandora marynarki wojennej USA Eugene Franklina Clarka... Sekrety Inchon to historia dzielnego oficera wywiadu, którego działając pod bokiem przeciwnika przygotował drogę dla słynnej operacji desantowej generała MacArthura. Dzieło, które natychmiast staje się klasykiem. Douglas Brinkley, dyrektor Eisenhower Center for American Studies w University of New Orleans, autor The Unfinished Presidency Autentyczna opowieść Eugene a Clarka o jego tajnej misji na terenach wroga przypomina nam kilka prawd, które pozostana niezmienne, jak długo trwają wojny. Napisana w latach 1951-2, ale nigdy wcześniej nie publikowana, klasyczna autobiografia o bohaterstwie, niezłomności i ostatecznym triumfie opowiadająca w sposób, który poruszy każdego Amerykanina. Stephen Coonts, autor bestsellera America Zdumiewająca historia. Gdyby Clarowi i garstce koreańskich ochotników nie powiodła się ta niemal niemożliwa do przeprowadzenia operacja wywiadowcza, kosztowałoby to życie tysięcy żołnierzy piechoty morskiej i marynarki. W Tajemnicach Inchon znajdziemy wszystko: strzelaniny w ciemności, szpiegów i ich tropicieli, a co najważniejsze: opowieść o pomysłowości, odwadze i godności. Charles Bracelen Flood, autor More Lives Than One

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2006

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl

Kyuzo | 2012-11-21

Absolutne arcydzieło kronik wojskowych. Dla miłośników prawdy w opisach pracy żołnierzy.

Darek | 2015-02-13
Przeczytana: 2010 rok