Dwaj z galaktyki Gryfa Krystna Boglar, Mirlosław Tokarczyk

8320322568
Bałucki

Mollinka_90 | 2017-06-27
Przeczytana: 1996 rok

Jedna z pierwszych książek, jakie przeczytałam całkiem samodzielnie, więc wiąże się z nią ogromny sentyment! Nie jest to zwykła książka, lecz komiks, którego karty z charakterystyczną historyjką i dymkami, przeplatają się z ciągłym tekstem, na który składają się meldunki głównych bohaterów.

Opowieść traktuje o dwójce kosmitów o imionach Alfa i Beta, którzy przybywają na Ziemię i mają problem ze zrozumieniem zasad ruchu drogowego, jakie tutaj panują. Wplątują się w związku z tym w mnóstwo zabawnych sytuacji. Pamiętam, że za dzieciaka łatwo było mnie rozśmieszyć, a poza tym właśnie komiks był dla mnie najłatwiej przyswajalną formą lektury, który pozwolił mi szybko nauczyć się czytać, zatem "Dwaj z galaktyki Gryfa" było pod każdym względem wspaniałą czytelniczą przygodą :)

Łukasz | 2017-09-03
Bałucki | 2016-09-12