rozwińzwiń

Droga mojego życia. Ostatni ułan Rzeczypospolitej

Okładka książki Droga mojego życia. Ostatni ułan Rzeczypospolitej Mustafa Abramowicz
Okładka książki Droga mojego życia. Ostatni ułan Rzeczypospolitej
Mustafa Abramowicz Wydawnictwo: Muzułmański Związek Religijny w RP biografia, autobiografia, pamiętnik
152 str. 2 godz. 32 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Muzułmański Związek Religijny w RP
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
152
Czas czytania
2 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788393434176
Średnia ocen

5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2609
167

Na półkach: , ,

Szukałem tej książki ponad pół roku, tj. odkąd w kwietniu 2018 r. dowiedziałem się, że właśnie zmarł sędziwy (103 lata) Tatar, w dodatku żołnierz Wojska Polskiego. Nigdzie nie było, bo wg Musy Czachorowskiego odpowiedzialnego za dystrybucję "Nakład się dawno wyczerpał". I wreszcie jest, trafiłem egzemplarz za 19,99zł!
Niestety, publikacja okazała się porażką sygnowaną przez Muzułmański Związek Religijny w RP. Z czasów, gdy sam często chodziłem do meczetu w Warszawie, a było to 20 lat temu, pamiętam, że wśród władz MZR było dużo Tatarów, a ówczesnym przewodniczącym był polski Tatar, Mirosław Emir Popławski, straszna kreatura i człowiek mściwy, który swoją córkę wychował w duchu katolickim. Bo polscy Tatarzy mają tyle wspólnego z islamem, co Taco Hemingway z hip-hopem, czyli nic. Nie dziwi zatem, że w MZR patronował książce Tatara, w której autor opisując swe życie ani razu nie napomknął, że się modlił, że pościł w czasie Ramadanu, że nie jadał wieprzowiny czy nie pił alkoholu. Przeciwnie, sporo tutaj opisów spożywania wszelakich trunków, z włoskim winem na czele. Posiłki jedzone przez pana Abramowicza także nie były halal, choć przez spory czas stacjonował on z armią gen. Andersa w Iranie, Iraku, Jordanii, Egipcie i Palestynie. Ale gdzie tam jedzenie! Abramowicza dziwiły "zakwefione" kobiety, zdumiewało arabskie pismo (czyli nie uczył się nigdy Koranu!),odpychała perska muzyka. Nawet nawoływanie muezzina do modlitwy opisał dziwacznie fonetycznie ("Ełłahu Ekbar"). Masakra.
Tę książkę czytało mi się wyjątkowo źle. Liczyłem na wspomnienia polskiego muzułmanina, a otrzymałem opowieść stuletniego staruszka na poziomie ucznia V czy VI klasy szkoły podstawowej.
Omijać, nie szukać. Tak samo, jak z polskimi Tatarami, omijać, nie szukać.

Szukałem tej książki ponad pół roku, tj. odkąd w kwietniu 2018 r. dowiedziałem się, że właśnie zmarł sędziwy (103 lata) Tatar, w dodatku żołnierz Wojska Polskiego. Nigdzie nie było, bo wg Musy Czachorowskiego odpowiedzialnego za dystrybucję "Nakład się dawno wyczerpał". I wreszcie jest, trafiłem egzemplarz za 19,99zł!
Niestety, publikacja okazała się porażką sygnowaną przez...

więcej Pokaż mimo to

avatar
158
25

Na półkach: ,

Napisana bardzo prostym językiem, krótka i trochę ogólnie potraktowana autobiografia. Niemniej nie trzeba traktować wyżej wymienionych rzeczy jako wady, a wręcz przeciwnie. Forma i treść pozwalają przybliżyć czytelnikowi losy nie tylko Tatarów ale w ogóle Polaków w okresie II Wojny Światowej. A o to chyba chodziło. Szkoda tylko, że autor nie pokusił się o więcej refleksji na tematy społeczno-polityczno-religijne. Tak czy inaczej przyjemna lektura.

Napisana bardzo prostym językiem, krótka i trochę ogólnie potraktowana autobiografia. Niemniej nie trzeba traktować wyżej wymienionych rzeczy jako wady, a wręcz przeciwnie. Forma i treść pozwalają przybliżyć czytelnikowi losy nie tylko Tatarów ale w ogóle Polaków w okresie II Wojny Światowej. A o to chyba chodziło. Szkoda tylko, że autor nie pokusił się o więcej refleksji...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Posiadam
    2
  • Biografie / autobiografie / wspomnienia / dzienniki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Droga mojego życia. Ostatni ułan Rzeczypospolitej


Podobne książki

Przeczytaj także