Sukces w trudnych sytuacjach życiowych

Wydawnictwo: Astrum
poradniki
youstyna

Człowiek jest ciągle w obliczu wyzwań, trudności i przejściowych niepowodzeń. Są one nieuniknione, bo są częścią nas i całego otoczenia, w którym przyszło żyć. Uczenie się, jak radzić sobie z niepowodzeniem, ze stresem, i jak przekuć je w sukces, łączy się z tzw. pozytywnym nastawieniem do każdego wyzwania. Są tacy, co mówią, że sukces, szczęście jest w nas. Kwitnie w naszym sercu, duszy. To...

Są tacy, co mówią, że sukces, szczęście jest w nas. Kwitnie w naszym sercu, duszy. To piękne, ale czy prawdziwe? Ludzie sukcesu twierdzą wprawdzie, że każdy jest kowalem własnego losu, ale dodają również, że talent i szczęście to tylko pewien procent w budowaniu sukcesu.
Liczy się wiedza zdobywana przez naukę, doświadczenie. Tak więc i niepowodzenia, z których wychodzimy, są także drogą do celu. Bez tych niepowodzeń nie dowiemy się, na co nas stać, a wychodząc z kryzysów, integrujemy swoją osobowość na wyższy poziom.