Nie ma rodziców doskonałych

Okładka książki Nie ma rodziców doskonałych Isabelle Filliozat
Okładka książki Nie ma rodziców doskonałych
Isabelle Filliozat Wydawnictwo: Esprit poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Esprit
2016-08-31
2016-08-31
Adriana Celińska

Okładka książki Złość - jak sobie z nią poradzić Isabelle Filliozat, Virginie Limousin
Złość - jak so... Isabelle Filliozat,...
Okładka książki Moja rodzina Isabelle Filliozat, France Marie Perreault
Moja rodzina Isabelle Filliozat,...

Jest taki film "Suma wszystkich strachow" to wlasnie o nich opowiada Isabelle. O naszych doswidczeniach emoconalych wyniesionych z dziecinstwa albo pozniej, ktore tak mocno wplywaja na nasze mechanizmy zachowan. Czesto o nich nie pamietamy...bo nie chcemy. Czesto spychamy je w glab siebie...bo uwieraja. Przypominaja o chwilach slabosci, upokozenia, niemocy. Dopiero jesli masz swiadomosc tych uczuc albo przezyc, odkrywasz co wywoluje automatyzmy zachowan, przekoania, ze tylko tak jest dobrze. Ta swiadmosc daje ci szanse na pierwszy krok w "przemianie" bycia innym rodzicem. Najczesciej lepszym.

"Miłość rodzi się z bliskości.
To rodzaj bardzo delikatnej emocji,
która aby w pełni zakwitnąć,
wymaga poczucia bezpieczeństwa."

Autorka w książce skupia się na odkrywaniu mechanizmów, które wpływają na zachowanie rodziców. Daje wiele podpowiedzi skąd mogą wynikać nasze reakcje, wskazuje też metody pracy nad sobą, nad uzdrowieniem swojej przeszłości, po to, by na co dzień bardziej świadomie budować rodzinne relacje.

"Miłość rodzi się z bliskości.
To rodzaj bardzo delikatnej emocji,
która aby w pełni zakwitnąć,
wymaga poczucia bezpieczeństwa."

jedyne, co by trzeba było zmienić w tej książce to tytuł - nietrafione i mylący. Żałuję, że tak późno trafiłam na tę książkę. Z chęcią sięgnę po kolejne pozycje tej autorki

Ciężka i trudna to książka. To nie jest typowy poradnik, ale kawał literatury psychologicznej. Jest to pozycja dla odważnych, ponieważ musisz zmierzyć się przede wszystkim ze sobą, swoim nadszarpniętym poczuciem własnej wartości i głęboko skrywanym małym dzieckiem, które kiedyś też nie miało rodziców doskonałych.

„Nie ma rodziców doskonałych” to genialna propozycja dla tych, którzy chcą stanąć po stronie dziecka. Nie walczyć z nim a współpracować, przygotować je do samodzielności i nie obawiać się, gdy opuszczą dom.

Recenzja: http://mamao.pl/nie-ma-rodzicow-doskonalych/

Recenzja: http://mamao.pl/nie-ma-rodzicow-doskonalych/

Bardzo dobra książka dla ludzi myślących, autorefleksyjnych, potrafiących przyznać się do błędów, znających swoje wady i skłonnych do pracy nad sobą. Ludziom, którzy tych cech nie posiadają szczerze odradzam.

Sięgnij w głąb siebie, wszystko co robisz obecnie wynika z Twojej przeszłości - uświadomionej lub nie...Bijesz, bo byłeś bity, rozpieszczasz, bo byłeś rozpieszczany, Twoje dziecko płacze w przedszkolu za mamą, bo Ty tez masz traumę z dzieciństwa... Dla mnie stek zbiór... Nie polecam. Strata czasu. Nie zgadzam się z autorką.

• Poradniki
  • Psychologia