Kraina cieni

Okładka książki Kraina cieni John Connolly
Okładka książki Kraina cieni
John Connolly Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Cykl: Charlie Parker (tom 2) Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Charlie Parker (tom 2)
Seria z Puzzlami
Dark Hollow
C&T Crime & Thriller
2004-01-01
2004-01-01
Ewa Rudolf, Ryszard Rudolf

"Człowiek pozbawiony przeszłości, w teraźniejszości dryfuje bezradnie"

"Kraina cieni" to drugi tom cyklu "Charlie Parker". Tym razem główny bohater, były gliniarz, obecny narrator, powraca w rodzinne strony. Pomału otrząsa się z utraty swojej żony i córeczki bestialsko zamordowanych w pierwszej części. Zwłaszcza że w rodzinnych stronach nie dzieje się dobrze...

Connolly w swoim pisarstwie ma tendencje do bycia bardziej papieskim niż sam papież, czyli bycia dokładnym do bólu we wszystkim, o czym pisze. I nieważne czy jest to naprawa dachu, pogrzeb zmarłego na raka kolegi, czy opis powieszonych na drzewie dziewczęcych zwłok. Ta maniera czasami nuży i na początku wprowadza pewien rodzaj dezorientacji, ale za to, nagrodą jest sprytne połączenie wszystkich tych wydarzeń, bez dziur i niedomówień w całości narracji.

Jednak trzeba się dobrze pilnować, by się nie pogubić w tej galerii wszelkiej maści postaci, od staruszek z domu spokojnej starości, przez mafijnych dupków, aż do samotnej matki, która uciekła od męża, który uwidaczniał swoje dziwne i niebezpieczne odruchy. Jest trochę moralizatorstwa, a o stronę dowcipną dba para gejów, przyjaciół Charliego, których dialogi są dość komiczne. Chociaż nie jakoś przesadnie. Zakończenie tej części to już taka klasyczna "rąbanka-strzelanka".

Reasumując, nie jest to literatura godna Nobla, ale dla zawiłej i przemyślanej kryminalnej intrygi warto przeczytać :)

"Człowiek pozbawiony przeszłości, w teraźniejszości dryfuje bezradnie"

Connolly...

Mroczne klimaty, dużo się dzieje, inteligentny pisarz, wyżyny budowania napięcia-ale dlaczego nie jestem zachwycona?

2062

Największe zaskoczenie - spodziewałam się dobrego kryminału, a wyszedł zarąbiasty horror!!!! Niepowtarzalny klimat, element zaskoczenia - miałam wrażenie, czytając wszystkie części o detektywie, że sam autor nie wiedział, w którą stronę ma pójść i dzięki niebiosom, wybrał tą mroczniejszą, para para - drogę!!! Kto nie czytał - polecam, na równi prawie z Kingiem! Tylko inne klimaty:-) świetne powieści! Bardzo inteligentny pisarz, bardzo!!! Specyficzne poczucie humoru, które uwielbiam:-)

To moja pierwsza książka tego autora,ładna okładka i dużo dobrych opinii czytelników zachęciły mnie do kupienia tej książki,ale sama książka nie jest nudna ale też nie porywająca.Jak się nie nic ciekawszego do czytania to polecam!

Charlie Parker powraca w rodzinne strony gdzie po raz kolejny zobaczymy go w akcji. Tworząc mroczny świat detektywa Bird-a Connolly sięgnął wyżyn budowania napięcia. Książka dla ludzi którzy nie boją się spać po ciemku...

Dobra, naprawde dobra książka. Autor nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Dobrze napisana pomimo nie za ciekawej czcionki i wepchnieciu wszysztkiego w jak najmniejszą ilość stron to łatwo sie czyta. Osobiście ja najbardziej lubie dialogi pomiędzy dwoma przyjacielami detektywa Birda. Świetna książka a każda następna utrzymuje dobry poziom poprzedniej. Polecam

Dobra ksiazka z mrocznym klimatem i bardzo duzo sie w niej dzieje a koniec no coz zaskakujacy.Chetnie przeczytam inne ksiazki tego autora gdyz podoba mi sie jego styl mroczny ciekawy i wciagajacy

Jeden z moich ulubionych twórców tego gatunku, jego książki są i nieco nostalgiczne i nieco przerażające.

Klimat w tej książce to poezja grozy. Pierwsze zetknięcie z Charlim Parkerem i już się zakochałem. Świetnie poprowadzona historia, która swój koniec ma zabójczo piękny.

• 2011
  • John Connolly
  • Sensacja i thriller
  • Kryminał, thriller

Dodaj cytat z książki Kraina cieni