Fantastyczna Czwórka: Sądny dzień

Wydawnictwo: Hachette
Fantastic Four: Doomsday
9788328203389
komiksy

Fantastyczna Czwórka trafiła do Wakandy, państwa w Afryce, i spotyka Czarną Panterę. Czy tajemniczy bohater jest przyjacielem czy wrogiem drużyny? Później ponownie trafiamy na członków Inhumans oraz największego przeciwnika Fantastycznej Czwórki – Doktora Dooma. Władca Latverii posiadł wyjątkową moc Silver Surfera – nigdy dotąd nie władał taką potęgą. Jedynie Fantastyczna Czwórka może go pokonać. Ale czy ma szansę w starciu z kimś, kto włada kosmiczną mocą?

źródło opisu: Hachette, 2016

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/

Zielony | 2016-11-10
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam
Przeczytana: 16 października 2016

Ciężko jednoznacznie oceniać takie produkty, jak "Sądny Dzień" - kolejny komiks, który ukazał się jako "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela" Wujek Google pokazuje, że oryginalne zeszyty z tego tomiku ukazały się w okolicach roku 1966. Z dzisiejszego punktu widzenia są mocno archaiczne, jednak wtedy komiksy takie były, i ocenianie ich według dzisiejszych standardów było by krzywdzące. Bo tu nie ma rysunków na całą stronę, kolorów nakładanych komputerowo, a bohaterowie i sytuacje są często mocno przerysowane.

Z drugiej strony mamy prawdziwą perełkę dla kolekcjonerów. W dodatku pięknie wydaną, w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze. Hachette ja zwykle zrobiło doskonałą robotę.

"Sądny Dzień" to tak naprawdę kilka historii. Łączą się jednak w pewną całość, niektóre wątki są kontynuowane. Zwłaszcza podobał mi się wątek Inhumans uwięzionych w innym wymiarze, a to tak prawdę tylko taka rzecz poboczna. Główne wątki (bo to się zmienia im dalej w las) też wciągają. Szczególnie druga...

saperzyna | 2017-07-21
opium44 | 2017-06-06