Dżus&dżin

Wydawnictwo: Videograf II
Wkp

Ferie zimowe miały być dla Ryby okazją do naprawienia relacji ze swym byłym profesorem. Haskal wyjeżdża jednak do Warszawy, a dziewczyna zostaje na straży rodzinnej kontrabandy. Rozpamiętując kosza od Haskala, topi smutki w alkoholu. Którejś nocy budzi ją telefon od rodziców: wpadli na granicy z narkotykami, które ktoś im podrzucił, gdy jechali na Ukrainę. To uruchamia lawinę kłopotów i Kaśka ląduje w samym środku kryminalnej afery... Druga po LO Story powieść o niepokornych licealistach.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=658

źródło okładki: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=658

wiejskifilozof | 2017-03-13

Ha,teraz wiem co znaczy słowo Dżus :-),ciekawe życie ma ta Ryba.
Z taką się nie nudzi,życie na krawędzi prowadzi.
Używa ostrych słów i życia na krawędzi.
Bo sprzedasz kałacha,chyba tym jest.Przynajmniej ja tak uważam,książka o problemach młodych ludzi.
Z tym,że zamiast problemów,jak poderwać koleżankę na imprezie,mamy inny problem.Jak przeżyć spotkanie z ukraińską mafią.

Wkp | 2016-09-24

POZBAWIONE ZŁUDZEŃ SPOJRZENIE NA MŁODYCH

Magda Skubisz tym razem przeszła samą siebie! Doskonale bawiłem się czytając „LO Story” i równie dobrą rozrywkę zapewnił mi „Chałturnik”, ale to „Dżus i dżin” sprawił, że nie mogłem opanować śmiechu, a jednocześnie uderzył prawdziwością i sentymentalną nutą, połączonymi z drapieżną satyrą.

W życiu Ryby źle się dzieje. Strzała Amora utkwiła nie tam gdzie trzeba, a jak wiadomo nieszczęścia lubią chodzić parami. Kiedy okazuje się, że Haskal, profesor, do którego dziewczyna czuje o wiele więcej, niż powinna, wyjeżdża do Warszawy (bo dobra praca w IPN-ie, bo lepiej, żeby zniknął nim wycieknie historia z molestowaniem), zaczynające się ferie okazują się dla niej katuszą. Miłość, która miała szansę się rozwinąć, kończy się brutalnie, a Ryba smutki postanawia zapić tanim alkoholem zza wschodniej granicy. Metoda dobra, jak każda inna, szczególnie, że jej rodzice zajmują się przemytem tak procentów i papierosów, jak wszelkiej maści zwierząt, które...

Bzibzioh | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Skubisz świetnie pisze, a bohaterów kreuje takich, do których czytelnik się przywiązuje. Ryba – postać zdecydowanie przerysowana, bo licealistka wpadająca w dwutygodniowe alkoholowe cugi może zatrwożyć, o ile podejdzie się do odmalowanego przez autorkę obrazu młodej alkoholiczki z powagą. Ale głównym zamiarem autorki zapewne było bawienie czytelnika, no i można faktycznie się ubawić. Właściwie wszystkie postacie są w mniejszym lub większym stopniu przerysowane na potrzeby komediowego zabarwienia powieści. Na pewno sięgnę po kolejny tom, bo fajnie się słucha.

KotzCheshire | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Kocham kocham kocham i jeszcze raz kocham.

Kocham Rybę, która jest tu główną bohaterką, której życie pełne jest dżusu, żółwi z haszyszem, kałaszników w szafach, sexualnych myśli o Haskalu. Która nie cierpi litości, mimo że wszyscy jej ją okazują.

Kocham Haskala za jego elokwencję, podejście do Ryby. Wydaje się być trochę zagubiony w tym świecie, na szczęście poznajemy jego historię.

Kocham Mastera, Alicję i Buraka. Lepszego trójkąta na świecie nie ma nigdzie!

Kocham panią Skubisz. Błagam! Ja chcę jeszcze więcej! Ogromnie polecam, tak jak pierwszą część. Czytanie tej książki to 100% przyjemności.

isabelle142 | 2016-03-02
Przeczytana: 27 lutego 2016

Pierwsza część wywarła na mnie większe wrażenie, niemniej chętnie sięgnęłabym po kontynuację :) Na uwagę zasługuje niebanalny styl autorki. Chciałabym umieć tak pisać...

Ervisha | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Książka jest dobra chociaż nie zachwyca i nie powala - takie czytadło na jeden raz.

Elya | 2014-05-07

Nie wiem co mam sądzić o tej książce. Przeczytam ją znowu za jakiś czas, a teraz o niej zapomnę. Wstrząsająca, ale prawdziwa.

Poppapraniec | 2016-11-06
Przeczytana: 09 listopada 2016

Gdyby kazano mi powiedzieć, co myślę na temat książki w jednym zdaniu, odrzekłbym po prostu: zakochałem się! Bo w tej powieści wszystko jest albo do pokochania, albo do znienawidzenia (ale tylko po to, by miłością darzyć ją jeszcze silniej). Magda Skubisz stworzyła rewelacyjne dzieło, pozbawione wad, których byłbym w stanie dojrzeć. Ale często bywa tak, że kiedy coś pozytywnie zaskakuje i niezwykle przypada nam do gustu, to wszelkie mankamenty zanikają i naprawdę trudno spojrzeć na to surowym okiem.

recenzjeoptymisty.blogspot.com

wieśka | 2012-02-01
Przeczytana: listopad 2011

super !

sparrow | 2013-11-07

lata szkoły średniej mam już za soba, ale z chęcia wrociłam do świata mojej szkoly średniej. Wcale nie takiej eleganckiej i grzecznej, bez tarcz na rękawach, ale za to z prawdziwymi problemami młodych ludzi. Książka napisana wspułczesnym jezykiem, z duzym poczuciem humoru. Polecam szczerze i gorąco młodzież, także tej starszej. z nieceirpliwością czekam na kolejną część.

Książki o młodzieży, niekoniecznie dla młodzieży

Zachęcamy do lektury wywiadu z Magdą Skubisz, autorką „LO story", „Dżus&dżin" oraz „Chałturnika”. Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”.

Niepokorna literatura młodzieżowa, czyli historie o strasznej szkole

Magda Skubisz jest autorką powieści z gatunku young adults. Jak dotąd ukazały się jej dwie powieści opowiadające o licealnych perypetiach czwórki przyjaciół: „LO Story” i „Dżus & Dżin”. Niedawno premierę miała trzecia książka – „Chałturnik”.