Od złotego do Euro

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse

Seria: Biblioteka bankowcaKsiążka, adresowana jest do pracowników sektora finansowego i studentów. Zawiera przede wszystkim analizę racji przemawiających za zdecydowanym i prędkim tworzeniem przesłanek przejścia od złotego do euro. Autor przedstawia bilans zalet i możliwych kosztów oraz przegląd wymaganych warunków pomyślnego przyłączenia się do jednolitego systemu międzynarodowego pieniądza, zapoznając Czytelnika z ważnymi ustaleniami najnowszych badań empirycznych na temat endogeniczności optymalnego obszaru walutowego. Całość pracy podsumowują refleksje i sugestie Autora dotyczące pytania, jak radzić sobie w Polsce z głównymi problemami krytycznego okresu przejścia od złotego do euro. Dlatego też ważne są wyjaśnienia zawarte w obszernym Aneksie, poświęconym doktrynalnym podstawom strategii gospodarczej Unii., którego lektura pozwoli zrozumieć wiele zagadnień związanych z omawianym w książce tematem.dr Andrzej Olechowski