Fatalny sezon

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Fatalny sezon Pata Conroya to książka o miłości do koszykówki, ale też wspaniale napisana powieść o dojrzewaniu, o młodych ludziach i więziach, które tworzą, o przegrywaniu i lekcjach, których klęska udziela, o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca w świecie.

Greg00 | 2017-06-21
Przeczytana: listopad 2011

Widze, ze niektorzy sa zawiedzeni liczba koszykarskich opisow w tej ksiazce, tak jakby tytul nie oddawal tego, co bedzie haslem przewodnim ksiazki ;/

Ja przyznam jestem fanem koszykowki, rowniez podobnie jak Conroy bylem srednio utalentowanym zawodnikiem, ale ciezka praca osiagnalem podbny poziom (pierwsza piatka reprezentaji liceum) wiec byc moze rowniez dlatego ta ksiazka tak dobrze do mnie przemawia.

Jednakze uwazam, ze mimo wszystko koszykowka jest tutaj tylko kanwa, wokol ktorej pokazane sa trudne relacje Conroya z ojcem oraz rowniez z twardym trenerem i to wlasnie o tym jest ksiazka. O tym, jak bardzo ten niedowartosciowany chlopiec, jak zreszta chyba kazdy mlodzieniec, pragnie uznania. Zrozumie to kazdy, kto wychowal sie w domu z podobnie apodyktycznym ojcem, ktory nie wie co to znaczy pochwalic dziecko.

Rowniez swietnie opisany jest machina dzialania wojskowej fali i problemy z nia zwiazane (naduzywanie wladzy, zwierzece instynkty), co bedzie bardzo interesujace dla...

marcyk8 | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Dla mnie jako dla fana koszykówki książka ta była niekiedy dosyć interesująca - Conroy wiernie opisał koszykówkę uczelnianą w Stanach w latach 60. XX wieku, czasy sprzed wprowadzenia linii rzutów za trzy punkty i limitu czasu na akcję. Czy ma ona jednak jakąś wartość literacką? Szczerze wątpię. Tylko dla pasjonatów basketu i/lub oddanych fanów Conroy'a.

Sławka | 2011-11-22

Jako miłośniczka Conroy'a zaczęłam czytać ale po wszystkich zbiórkach, skokach,wsadach,punktach i meczach czytałam tylko to co między nimi.
Taka jakby biografia pod pretekstem analizy jednego sezonu koszykowego.A ten "międzyczas" jest typowy dla Conroy'a czyli sadystyczny ojciec i uwielbiana matka. Ale gdzie by był bez nich i o czym by pisał?

Bożena | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Czy to aby na pewno Pat Connroy? Ciężko było, fanem koszykówki nie jestem, z trudem dobrnęłam do końca.

bursian | 2010-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Nigdy nie byłem fanem koszykówki i uprzedzeniem wziąłem "Fatalny sezon". Z całą świadomością muszę przyznać, że na miano feralnej ta pozycja nie zasłużyła. Piłka do kosza odbija się w życiu Conroya i stanowi punkt odniesienia między jego dzieciństwem, życiem rodzinnym ( w szczególności stosunki z apodyktycznym ojcem), a próbą znalezienia siebie w realiach odmętach szkoły wojskowej i wojny w Wietnamie.

jerusalem | 2010-10-01
Przeczytana: czerwiec 2009

Niestety, ale po świetnej "Książę Przypływów", " Muzyka Plaży" i rewelacyjnej "Władcy Dyscypliny", "Fatalny Sezon" jest naprawdę fatalny. Zlepek koszykarskich dokonań autora, o których możemy dowiedzieć się z wcześniejszych jego książek. Nuda na kółkach. Szkoda.

aga_brielle | 2011-07-15
Przeczytana: marzec 2009

Wyłącznie z miłości do koszykówki.

Laperus | 2016-03-26
Monika | 2015-11-20