Fatalny sezon

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Fatalny sezon Pata Conroya to książka o miłości do koszykówki, ale też wspaniale napisana powieść o dojrzewaniu, o młodych ludziach i więziach, które tworzą, o przegrywaniu i lekcjach, których klęska udziela, o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca w świecie.

marcyk8 | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Dla mnie jako dla fana koszykówki książka ta była niekiedy dosyć interesująca - Conroy wiernie opisał koszykówkę uczelnianą w Stanach w latach 60. XX wieku, czasy sprzed wprowadzenia linii rzutów za trzy punkty i limitu czasu na akcję. Czy ma ona jednak jakąś wartość literacką? Szczerze wątpię. Tylko dla pasjonatów basketu i/lub oddanych fanów Conroy'a.

Sławka | 2011-11-22

Jako miłośniczka Conroy'a zaczęłam czytać ale po wszystkich zbiórkach, skokach,wsadach,punktach i meczach czytałam tylko to co między nimi.
Taka jakby biografia pod pretekstem analizy jednego sezonu koszykowego.A ten "międzyczas" jest typowy dla Conroy'a czyli sadystyczny ojciec i uwielbiana matka. Ale gdzie by był bez nich i o czym by pisał?

Bożena | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Czy to aby na pewno Pat Connroy? Ciężko było, fanem koszykówki nie jestem, z trudem dobrnęłam do końca.

bursian | 2010-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2010

Nigdy nie byłem fanem koszykówki i uprzedzeniem wziąłem "Fatalny sezon". Z całą świadomością muszę przyznać, że na miano feralnej ta pozycja nie zasłużyła. Piłka do kosza odbija się w życiu Conroya i stanowi punkt odniesienia między jego dzieciństwem, życiem rodzinnym ( w szczególności stosunki z apodyktycznym ojcem), a próbą znalezienia siebie w realiach odmętach szkoły wojskowej i wojny w Wietnamie.

jerusalem | 2010-10-01
Przeczytana: czerwiec 2009

Niestety, ale po świetnej "Książę Przypływów", " Muzyka Plaży" i rewelacyjnej "Władcy Dyscypliny", "Fatalny Sezon" jest naprawdę fatalny. Zlepek koszykarskich dokonań autora, o których możemy dowiedzieć się z wcześniejszych jego książek. Nuda na kółkach. Szkoda.

aga_brielle | 2011-07-15
Przeczytana: marzec 2009

Wyłącznie z miłości do koszykówki.

Laperus | 2016-03-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane