Zagnańskie kolejki wąskotorowe

Wydawnictwo: Agencja JP s.c.
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361852087
historia

Celem wydania tej książki jest próba odtworzenia historii leśnych kolejek wąskotorowych które funkcjonowały w okolicy Zagnańska w województwie świętokrzyskim. Chociaż koleje te nie istnieją już od ponad 30 lat odegrały bardzo ważną rolę w przemyśle okolicy. Dzięki zaangażowaniu autora publikacji udało się dotrzeć do kolejarzy którzy pracowali na kolejce, mieszkańców okolicy, a także do wielu pasjonatów którzy podzielili się swoją wiedzą na jej temat i materiałami archiwalnymi.

źródło opisu: https://www.eurosprinter.com.pl/zagnanskie-kolejki-waskotorowe.html

źródło okładki: https://www.eurosprinter.com.pl/files/zagnanskie-k...»

Marcin Kowalczyk | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Książka dość dokładnie opisuje losy tamtejszych kolejek wąskotorowych. Rozdziały mówiące o historii i rozwoju są bardzo ciekawe. Również część taborowa przykuwa uwagę. Nieco gorzej jest z końcowym fragmentem książki opisującym przebieg linii w terenie. Jest on ewidentnie przewidziany dla tych, co chcą eksplorować wspomniany temat na świeżym powietrzu. Czytający w domowym cieple może się nieco zanudzić.
Wydanie jak zwykle nienaganne. Twarda oprawa i kredowy papier.
Format A4 będzie trochę nieporęczny jeśli chcemy zabrać go w teren.
Troszkę jakby sam autor nie mógł się zdecydować, czy pisze przewodnik czy monografię.
Warto jednak docenić ogrom pracy, gdyż sama kolejka uległa likwidacji i za kilka lat tylko ta książka będzie świadectwem, że owa kolejka istniała.

Kubencjusz | 2017-03-14