Pójdź na sąd boży

Cykl: Elementy zbrodni (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
literatura polska
Ag2S

Część II cyklu opowieści o inspektorze Romanie Medynie znajduje parę byłych policjantów na życiowym rozstaju. Pozornie radzą sobie dobrze: Roman wykurował się po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonatu Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują od rana do nocy, ale czerpią z tego dużo satysfakcji. Roman czasem łapie też zlecenia detektywistyczne, co łagodzi jego tęsknotę za dawną pracą i wspomaga rodzinny budżet. Jednak małżeństwo przechodzi kryzys. Podejrzliwość Barbary nie jest bezzasadna, a obustronne próby przełamania emocjonalnego impasu wydają się tylko pogarszać sytuację. W tym stanie wybuchowej sielanki wydarzenia wokół bohaterów nagle przyspieszają: Roman natrafia na pułapkę z granatem zamontowaną na ścieżce za domem, a jego brat Witold wpada na genialny pomysł, jak oskubać warszawskiego potentata na rynku nieruchomości. Wkrótce kule zaczynają świstać obok głowy detektywa, który z jednej strony nie chce się angażować w szemrane sprawy brata, z drugiej jednak nie chce dopuścić, by Witold został wykąpany w wannie z kwasem… Te wydarzenia tylko prowadzą go do naprawdę dramatycznego dochodzenia, którego zleceniodawca leży na łożu śmierci. Medyna ma ustalić, czy piękna młoda kobieta, która kilka lat wcześniej szokowała miasteczko rozwiązłością, a mężczyzn bez względu na wiek doprowadzała do seksualnej gorączki, została spalona żywcem przez zazdrosnego mężna, czy jednak przez kogoś innego, do dziś ukrytego w cieniu.

źródło opisu: http://muza.com.pl/kryminal-i-sensacja/2521-pojdz-...(?)

książek: 2025
jamczyk | 2016-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Dalsze losy detektywa-hotelarza-inspektora Medyny i jego rodziny. Szybka akcja, specyficzne poczucie humoru i dobrze opisane małomiasteczkowe piekiełko. Dobrze się czyta, niezobowiązująca lektura na jeden, dwa wieczory.

emindflow | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Po przeczytaniu tej książki nie mam już wątpliwości, że Mariusz Ziomecki powinien poszukać dla siebie innego obszaru literackiego, bo jako autor powieści kryminalnych kariery raczej nie zrobi.
Kontynuacja perypetii emerytowanego policjanta Romana Medyny to świetnie napisane czytadło, tyle tylko, że z kryminałem mało ma wspólnego.
Mam wrażenie, że sam autor do końca nie był zdecydowany czy bardziej stawiać na warstwę obyczajową czy iść w sensację. Niestety, zabrakło pomysłu na intrygę kryminalną i w efekcie wyszło coś w rodzaju pastiszu z polską wersją Jacka Reachera.
Doceniam sprawność pisarską autora, znakomite dialogi i specyficzne poczucie humoru, ale to zupełnie nie moja "cup of tea".
Książkę czyta się znakomicie, wręcz połyka, ale co z tego, skoro poza odrobiną uśmiechu nie dostarcza właściwie żadnych emocji.
Spodziewałem się znacznie więcej.

grzesiek361 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Rach-ciach i po książce. Kolejne przeżycia detektywa Romana Molendy się łyka, a nie czyta. Książka jak w przypadku poprzedniej - wielowątkowa. Jest problem z bratem, pojawia się Bożenka ( chyba autor maczał tam... ), i jest kochana Baśka, no i sprawa kryminalna. Tak się zżyłem z rodziną Molendów, że życzę im wszystkiego najlepszego i nie mogę się doczekać kolejnej części. Brawa dla autora:) Polecam

myrtij | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Dwa lata po wydarzeniach opisanych w powieści "Umierasz i cię nie ma" u Romana Medyny, byłego policjanta i jego żony nie wszystko jest tak, jak planowali. Goście w pensjonacie pojawiają się nieregularnie. Ich małżeństwo pogrąża się w coraz większym kryzysie. Na dodatek Wicio, brat Romana naraził się niewłaściwym ludziom, przez co ściągnął na całą rodzinę niebezpieczeństwo. A były policjant, dorabiający czasem jako ochroniarz lub detektyw, otrzymał zlecenie na śledztwo w sprawie morderstwa sprzed kilku lat.

Małgosia | 2017-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2017

Czy druga część cyklu "Elementy zbrodni" podobała mi się tak jak pierwsza? Owszem. Książka napisana sprawnym tekstem, czyta się szybko, a historia składająca się z dwóch głównych wątków i kilku pobocznych bardzo ładnie się przenikała.
Inspektor Medyna, a właściwie to prywatny detektyw z jednej strony i "złota rączka" hotelowa z drugiej od razu wzbudza w nas sympatię, mimo że nie jest do końca w porządku i w głębi duszy, to bardzo mnie rozczarował, ale autor wrzucając bohatera właśnie w takie życie chciał pokazać, że nie wszyscy jesteśmy doskonali. Bo nie jesteśmy, każdy z nas ma coś na swoim sumieniu. Bez wyjątków.
Śledztwo prowadzone przez niego na zlecenie umierającej osoby jest bardzo trudne i Medyna ma niezłą zagwozdkę i żeby je w końcu rozgryźć musi doznać olśnienia, a co za tym idzie przewartościowania swoich znajomości i przyjaźni. Prawość i chęć złapania złego człowieka są jednak ważniejsze niż prywatne sympatie. I słusznie, zważywszy na to, kto stoi za tymi...

Kirja | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

dobry kryminał... ale również świetna powieść obyczajowa napisana z męskiego punktu widzenia... troszkę przewidywalne zakończenie :), ale nadrabia autor wątkami obyczajowymi:P Rozterki małżeństwa Medynów... wow:)) czekam na kolejną część:P

lucas688 | 2017-07-07
Przeczytana: luty 2017

tak jak: "Umierasz i cię nie ma...)

iluzyjka | 2017-12-17
Na półkach: Przeczytane, 2017