Historia filozofii w sentencjach

9788388461958

Wybór złotych myśli słynnych filozofów i moralistów, od starożytności do czasów współczesnych. Autor przedstawia najważniejsze poglądy filozoficzne w postaci krótkich sentencji i zwięzłych komentarzy, ułatwiających zrozumienie sedna każdej myśli.

Aleksandra | 2012-02-08
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobra książka dla laików, którzy chcą tylko "liznąć" filozofii. Plusami są dobrze dobrane cytaty, przyswajalny i przystępny język bez skomplikowanej terminologii oraz (dla mnie odegrało to istotną rolę) estetyczna oprawa graficzna, która umila lekturę.
Jeżeli planujemy z tą książką przygotowywać się do olimpiady, egzaminu, sprawdzianu to nie polecam jej w 100%. Po pierwsze kończy się ona na filozofii nowożytnej, a dokładnie na Hansie Georgu Gadamerze, poza tym brakuje tutaj paru ważnych postaci m.in. Bacona czy Hobbes'a. Jak wcześniej wspomniałam, nie zawiera ona dokładnej terminologii ani poglądów danego filozofa. Jednakże jest to fajna lektura dla osób w każdym wieku.

kolczatka | 2013-06-04

Dobór filozofów i cytatów - w porządku, ale komentarze autora pod cytatami to istny bełkot.

książek: 2063
AnnaSikorska | 2015-11-17